Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Witczak i Lisiecki najlepsi w turnieju Grand Prix

Witczak i Lisiecki najlepsi w turnieju Grand Prix

fot. archiwum

Dominik Witczak i Damian Lisiecki, reprezentujący barwy MOSiR-u ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wygrali pierwszy turniej z cyklu Grand Prix w siatkówce plażowej. Zawody rozgrywane były na terenie kąpieliska „Azotor”.

Po piątkowych eliminacjach wczoraj rozpoczął się turniej główny. W gronie 16 najlepszych par znalazły się cztery reprezentujące sekcję MOSiR ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Do czołowej szóstki, która dziś walczy o medale awansowali aktualni mistrzowie Polski: Damian Lisiecki i Dominik Witczak oraz Patryk Fogel i Marcin Kantor. Dwie pary juniorów: Damian Pilichowski i Dominik Broj oraz Dawid Bułkowski i Adam Parcej, startujące w barwach MOSiR-u już pożegnały się z turniejem.

 

W dzisiejszym finale para Lisiecki/Witczak pokonała 2:0 (21:17, 21:16) młody duet Damian Wojtasik/Marek Leźnicki. 

Młodzi siatkarze ze Śląska tylko momentami stawiali opór aktualnym mistrzom Polski. Pięć asów serwisowych Witczaka w pierwszym secie, na co dzień atakującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, odebrała rywalom ochotę do gry.

 

To nasz pierwszy turniej, do którego przystąpiliśmy prawie bez wspólnych treningów. Mamy teraz ponad dwa miesiące, żeby razem grać i dobrze przygotować się do finałowego turnieju o mistrzostwo Polski. Zdajemy sobie jednak sprawę, że obronić tytuł będzie bardzo ciężko – powiedział Damian Lisiecki.

 

W pojedynku o trzecie miejsce Mateusz Radojewski i Marcin Melnarowicz wygrali 2:0 (21:15, 21:13) z parą Michał Bernyś/Przemysław Jeton.

 

*Autor: Grzegorz Łabaj

źródło: lokalna.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved