Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr. C: Słowacy na czele tabeli

LE mężczyzn, gr. C: Słowacy na czele tabeli

Liga Europejska

We wczorajszych meczach grupy C Austriacy ulegli Białorusinom po emocjonującym tie-breaku, a Słowacy ponownie pokonali gładko Portugalczyków 3:0 i objęli dzięki temu prowadzenie w grupie C.

W drugim meczu z Białorusią Austriacy przegrali po ekscytującym pięciosetowym pojedynku i nie udało im się tym samym powtórzyć swojego dobrego występu z piątkowego wieczora.

W pierwszym secie po imponującej serii zagrywek, Białorusini wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Gospodarze nadrobili straty i ostatecznie wygrali tego seta 25:23. W drugiej partii Austriacy nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu gry i łatwo przegrali 16:25. Kolejna partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej, ale tym razem miejscowi nie byli w stanie nadrobić strat i przegrali 16:25. W czwartej odsłonie meczu Białorusini wyszli na prowadzenie 5:0, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu i po serii zagrywek Olivera Bindera, to Austriacy byli na prowadzeniu. Przy stanie 24:21 gospodarze mieli trzy piłki setowe, jednak udało im się zakończyć seta dopiero po walce na przewagi 28:26. W tie-breaku przy stanie 13:13 austriaccy siatkarze stracili dwa punkty z rzędu i ostatecznie przegrali 13:15.

Claudio Cuello, trener reprezentacji Austrii, skomentował: – Ponownie zagraliśmy dobrze. Drużyna ciężko walczyła i ponownie pokazała emocje. Rywal bardzo utrudniał nam przyjęcie. Kapitan austriackiej reprezentacji, Daniel Gavan, dodał: – Ponownie zagraliśmy dobrze, ale rywal był lepszy od nas. Białorusini wywarli na nas presję zagrywką i przez to mieliśmy problemy z przyjęciem.

Austria – Białoruś 2:3

(25:23, 16:25, 28:26, 22:25, 13:15)

W innym rozegranym w dniu wczorajszym meczu grupy C, Słowacja ponownie pokonała Portugalię. Gospodarze pokazali bardzo dobrą grę i zasłużenie wygrali. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Martin Nemec, który zdobył 21 punktów. W drużynie Portugalii najlepiej punktującym był André Silva, z dorobkiem 13 punktów.

Na początku spotkania Portugalczycy wyszli na prowadzenie 6:4 po asie André Lopesa. Słowacy jednak od razu zareagowali i po skutecznym bloku Martina Nemeca, na tablicy wyników widniał remis 9:9. Gospodarze byli bardzo dokładni w ataku i zdominowali grę. Po kolejnym skutecznym bloku, tym razem w wykonaniu Jozefa Piovarci, miejscowi wyszli na prowadzenie 14:12 i kiedy Nemec zdobył kolejne dwa punkty bezpośrednio z zagrywki, było już 16:12. Portugalczycy jednak się nie poddawali i doprowadzili do remisu 19:19, co spowodowało, ze trener Słowaków, Emanuele Zanini, wziął czas i zmienił środkowych. Gospodarze powrócili do swojego rytmu gry i po ataku Nemeca wygrali pierwszą odsłonę 25:21.

Drugi set zaczął sie lepiej dla gości. Manuel Fernando Silva zaserwował asa, André Lopes popisał się skutecznymi atakami i Portugalia wyszła na prowadzenie 5:3. Ale ponownie udało się jej utrzymać to prowadzenie tylko przez moment. Podobnie jak w pierwszej partii, Słowacy odrobili straty i po ataku Nemeca i bloku Januska Słowacja wyszła na pierwsze w tym secie prowadzenie 11:10. Słowacy grali ofensywnie, natomiast rywale popełniali dużo błędów. Po ataku Lukasa Divisa i bloku Piovarci, gospodarze prowadzili 17:14. Podopieczni Emanuele Zanini nie mieli żadnych problemów z wygraniem tej odsłony meczu, którą zakończył blok Nemeca (25:20).

Portugalczycy stracili motywacje i wiarę w zwycięstwo. Słowacy wyszli na prowadzenie 3:1 po bloku Jakuba Joscaka. Goście wyrównali po asie Silvy (8:8). Ale gospodarze bardzo chcieli zakończyć spotkanie w trzech setach i wyszli na prowadzenie 19:16 dzięki dobrej grze Petera Januska i Nemeca. Ci dwaj zawodnicy zresztą błyszczeli w końcówce meczu i Słowacja wygrała trzecia partię 25:20.

Słowacja – Portugalia 3:0

(25:21, 25:20, 25:20)