Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr.B: Niemcy wzięli rewanż

LE mężczyzn, gr.B: Niemcy wzięli rewanż

Liga Europejska

Reprezentacja Niemiec zrewanżowała się ekipie rumuńskiej w drugim spotkaniu tych drużyn. Dzięki temu podopieczni Raula Lozano po pierwszym weekendzie są na 2. miejscu w tabeli. Prowadzą reprezentanci Belgii.

W pierwszym spotkaniu Rumunii zwyciężyli 3:2. W drugim meczu podopieczni Raula Lozano zagrali jednak lepiej i oddali swoim rywalom tylko jednego seta. Pierwsza partia była dość wyrównana i ciężko było jednoznacznie stwierdzić kto jest faworytem pojedynku. W końcówce Niemcy okazali się lepsi i wygrali do 22. Role odwróciły się w drugiej partii. Rumunii zdobyli kilkupunktowe, bezpieczne prowadzenie i wygrali do 19. Dwa kolejne sety to już kontrola gry przez naszych zachodnich sąsiadów, choć w czwartym secie nerwów nie zabrakło.

23 punkty dla ekipy rumuńskiej zdobył Laurentiu Lica. W zespole Niemiec 17 „oczek” zdobył Dirk Westphal.

Rumunia – Niemcy 1:3

(22:25, 25:19, 19:25, 23:25)