Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr.A: Druga wygrana Turków

LE mężczyzn, gr.A: Druga wygrana Turków

Liga Europejska

W męskim turnieju Ligi Europejskiej w grupie A rozegrano dziś jedno spotkanie. Turcy pokonali Chorwatów 3:1. Po pierwszym weekendzie rozgrywek na czele tabeli jest reprezentacja Turcji, a na 2. miejscu są Hiszpanie.

W pierwszym spotkaniu Turcji i Chorwacji padł wynik 3:0 dla gospodarzy. Dziś Chorwaci zaprezentowali się z nieco lepszej strony, choć w przegranych setach dominacja rywali była wyraźna. Ekipa chorwacka zwyciężyła jedynie w drugiej partii. Chorwaci wykorzystali gorszą grę rywali i odskoczyli na kilka punktów, aby wygrać 25:21. Później jednak znów dominowali gospodarze, co było szczególnie widoczne w trzecim secie, wygranym przez Turków do 14.

18 punktów dla gospodarzy zdobył Emre Batur. Tyle samo „oczek” dla Chorwatów zdobył Andelko Cuk.

Turcja – Chorwacja 3:1

(25:18, 21:25, 25:14, 25:22)