Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet, gr.B: Zwycięstwa Rumunii i Turcji

LE kobiet, gr.B: Zwycięstwa Rumunii i Turcji

Liga Europejska

W niedzielę zmagania w grupie B zakończyły żeńskie reprezentacje grające w Lidze Europejskiej. Rumunki po raz drugi pokonały bez straty seta ekipę z Wielkiej Brytanii, zaś Turczynki zwyciężyły 3:0 z Francuzkami.

W drugim pojedynku Rumunek z Brytyjkami ponownie zwyciężyły gospodynie 3:0. Tym razem jednak Rumunki łatwe zwycięstwo odniosły tylko w pierwszym secie. W kolejnych partiach Brytyjki zagrały już znacznie lepiej i doprowadziły do zaciętych końcówek. Mimo to w kluczowych momentach zabrakło im doświadczenia i musiały uznać wyższość swoich rywalek.

Rumunia – Wielka Brytania 3:0

(25:15, 25:23, 25:22)

Turczynki podejmowały po raz drugi ekipę Trójkolorowych. Tym razem odniosły zwycięstwo jeszcze szybciej niż w sobotę. W dwóch pierwszych setach gospodynie zagrały bardzo pewnie i szybko zdobyły bezpieczną przewagę, która pozwoliła im zwyciężyć. W trzeciej partii było o wiele ciekawiej, gdyż Francuzki doprowadziły do zaciętej końcówki. Ostatecznie o wyniku zadecydowała walka na przewagi. W niej szczęście sprzyjało Turczynkom, które wygrały do 25.

Turcja – Francja 3:0

(25:20, 25:17, 27:25)