Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Japonki pokonały Niemki w meczu towarzyskim

Japonki pokonały Niemki w meczu towarzyskim

Japonia

Żeńska reprezentacja Niemiec przygotowuje się do turnieju Montreux Volley Masters. W sobotę Niemki przegrały mecz towarzyski z zespołem narodowym Japonii 2:3.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla ekipy japońskiej. Po ataku Kimury przyjezdne prowadziły 4:1. Później stopniowo powiększały przewagę, aż doprowadziły do rezultatu 20:8. Od tego momentu już nic nie mogło im zagrozić. Ostatni punkt zdobyła Mizuho Ishida. W drugim secie role się odwróciły. Po akcji Ssuschke Niemki prowadziły 8:3. Kilkupunktowe prowadzenie gospodynie utrzymywały do końca seta. Po bloku Brandt było 14:8. W końcówce przewaga Niemek zmniejszyła się do 4 punktów, jednak wystarczyło to, aby doprowadzić do wygranej i remisu w całym meczu.

Widać było, że forma obu ekip jest jeszcze niezbyt równa. W trzeciej partii ponownie dominowały Japonki. Ich prowadzenie wzrastało z akcji na akcję. Seta zakończył błąd Brinker. Czwarty set był wyrównany do stanu 8:8. Później Niemki zdobyły kilka punktów skutecznym blokiem, a ich prowadzenie wzrosło do czterech punktów. Gra wyrównała się na chwilę w końcówce, jednak Niemkom udało się znów zdobyć kilka punktów przewagi. Ostatni punkt zdobyła blokiem Ssuschke.

W tie-breaku zespoły walczyły równo do momentu zmiany stron boiska. Później minimalne prowadzenie wywalczyły Japonki i konsekwentnie utrzymały je do końca.

Mimo porażki trener Giovanni Guidetti był zadowolony z gry swojego zespołu. – Dałem możliwość nowym siatkarkom, aby zdobyły trochę doświadczenia w grze przeciwko jednemu z najlepszych zespołów na świecie.

Niemcy – Japonia 2:3

(16:25, 25:21, 19:25, 25:20, 11:15)

Niemcy: Kathleen Weiß, Anja Brandt, Maren Brinker, Esther Stahl, Corina Ssuschke, Heike Beier i Lenka Dürr (libero)

Japonia: Megumi Kurihara, Yoshe Takeshita, Kaori Inoue, Yuki Ishikawa, Mizuho Ishida, Saori Kimura i Yuko Sano (libero)

źródło: DVV, inf. własna