Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Anton Kulikowski: Mogę się dużo nauczyć w Kazaniu

Anton Kulikowski: Mogę się dużo nauczyć w Kazaniu

fot. archiwum

Informowaliśmy o transferze Antona Kulikowskiego do Zenitu Kazań, aktualnego mistrza Rosji. Dzisiaj prezentujemy wywiad z nowym zawodnikiem kazańskiej drużyny. Anton opowie o transferze oraz o wrażeniach dotyczących gry w Polsce.

Anton Kulikowski: – Decyzję od Zenitu dostałem tuż po zakończeniu sezonu i z radością ją przyjąłem. Postąpiłbym nierozważnie rezygnując z możliwości gry u Mistrzów Rosji, obok tak wielkich siatkarzy: mistrzów olimpijskich, trenera najwyższej klasy oraz jednych z najlepszych rosyjskich zawodników. Uważam, że mogę się dużo nauczyć w Kazaniu. Zespół czekają rozgrywki w Lidze Mistrzów. Będzie to dla mnie bardzo interesujące i cenne doświadczenie.

 

Przychodzisz do nowej drużyny, nowego środowiska. Przyjaźnisz się z którymś z graczy Zenitu? 

Tak. Na plaży często spotykałem się z Siergiejem Tietiuchinem. Przyjaźnię się również z Alekiejem Wierbowem, więc jeśli podpisze on kontrakt z Zenitem, będziemy mieli okazję kontynuować swoją wspólną grę. Do tej pory grałem z nim w turniejach siatkówki plażowej.

 

Ostatni sezon nie należał do najlepszych. Musiałeś wcześniej zakończyć grę z powodu kontuzji. Jak teraz się czujesz?

 

Dziękuję, dobrze. Pod koniec mistrzostw rzeczywiście miałem poważne kłopoty ze ścięgnami, ale szczęśliwie wszystko już powraca do normy. Mogę spokojnie powiedzieć, że aktualnie nie mam już większych problemów ze zdrowiem.

 

Odnosiłeś sukcesy w siatkówce plażowej. Dlaczego wobec tego zdecydowałeś się na grę w hali?

 

W naszym kraju siatkówka plażowa nie stoi na najwyższym poziomie. Ożywienie nastąpiło dopiero w ostatnich latach. To jest główny powód mojej decyzji; wybrałem siatkówkę halową, a wraz z tym pewną stabilizację.

 

Jak z perspektywy czasu oceniasz swoją decyzję o grze w Polsce? (A. Kulikowski występował w barwach Politechniki Warszawskiej – przyp. red.)

 

Podczas moich występów w Gazpromie poznałem Łukasza Kadziewicza oraz Roberta Prygla. Po zakończeniu sezonu zastanawiałem się, jak dalej potoczy się moja kariera sportowa. Dostałem wiele ofert z rosyjskich klubów. Łukasz i Robert namawiali mnie jednak, abym spróbował swoich sił w Polsce. Zainteresowali mnie, cieszę się, że zdecydowałem się na grę w polskiej lidze.

 

Lubisz podróżować?

 

Oczywiście, to bardzo interesujące zajęcie. Po zakończeniu ostatnich formalności z Fakiełem, udałem się wraz z przyjaciółmi w podróż po Turcji. To bardzo ładny kraj.

 

A co z Kazaniem? Przeprowadziłeś się już do nowego miasta?

 

W porozumieniu ze sztabem trenerskim, ustaliliśmy, że do Kazania przyjadę 20 lipca. Wtedy drużyna rozpocznie swoje przygotowania do nowego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved