Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr B: Zmienne szczęście Belgów

LE mężczyzn, gr B: Zmienne szczęście Belgów

Liga Europejska

Belgowie dobrze rozpoczęli wczoraj rozgrywki Ligi Europejskiej, wygrywając z Grecją 3:1. Jednak w drugim meczu lepsi okazali się Grecy. W sobotę pierwsze spotkanie rozegrały reprezentacje Rumunii i Niemiec. Lepsi okazali się Rumuni, wygrywając 3:2.

Kluczem do zwycięstwa gości była zagrywka, którą potrafili wywrzeć presję na przeciwniku. Christof van Goethem zdobył w sumie 10 punktów, z czego aż 5 zagrywką, podczas gdy Jo van Decraen był bezbłędny w ataku, zdobywając 15 punktów przy 100% skuteczności w tym elemencie. W drużynie gości najlepiej się spisywał Apostolis Armenakis, który uzbierał 31 “oczek”. W greckiej ekipie dobrze zaprezentowali się także młodzi zmiennicy (Rizopoulos i Fragkos), ale to nie wystarczyło na pokonanie rywala. Najbardziej zacięty był drugi set, który zakończył się rezultatem 35:33.

Mój zespół zagrał naprawdę dobre spotkanie. Uniknęliśmy ryzyka w trzecim i czwartym secie, ale niestety nie byliśmy w stanie przycisnąć rywala naszą zagrywką, która utrudniłaby Grekom przyjęcie – powiedział trener reprezentacji Belgii, Claudio Gewehr, a kapitan drużyny, Decraen, dodał: – To był długi i męczący dzień, ale mieliśmy szczęście i byliśmy wystarczająco dobrzy, by wygrać. Myślę, że decydującym elementem była nasza zagrywka.

Szkoleniowiec gospodarzy, Kostas Arseniadis, wydawał się być zadowolony, pomimo porażki. –Nasi młodzi zawodnicy korzystnie się zaprezentowali w dzisiejszym meczu. Walczyliśmy z drużyną, która ostatnio się zakwalifikowała do trzeciej rundy kwalifikacji do mistrzostw Świata. Nie mogliśmy wygrać. Mam nadzieję, że najbliższa przyszłość pozwoli nam nie mówić więcej, że nie mogliśmy i zaczniemy wygrywać. Najlepiej punktujący zawodnik meczu, Apostolis Armenakis, powiedział: – Nasza gra momentami wyglądała nieźle, ale musimy pamiętać, że gramy razem od niedawna, więc wyniki dopiero przyjdą.

Grecja – Belgia 1:3

(22:25, 33:35, 25:20, 23:25)

Grecy zrewanżowali się Belgom za wczorajszą porażkę, choć spotkanie nie było łatwe. Wprawdzie pierwszego seta gospodarze dwumeczu wygrali bardzo łatwo, to jednak kolejne dwie partie padły łupem Belgów. Grecy ratowali się zatem przed kolejną porażką i udało im się to po zaciętej końcówce w czwartym secie. O wyniku spotkania zadecydował zatem tie-break. Początek był wyrównany, dopiero w trakcie seta Grecy zaczęli zdobywać prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli do 11.

Grecja – Belgia 3:2

(25:15, 19:25, 21:25, 25:23, 15:11)

Niemieccy siatkarze rozpoczęli rozgrywki od porażki z Rumunią. W porównaniu ze składem, który zagrał na turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w słowackim Popradzie, w sobotę Raul Lozano zdecydował się odmłodzić zespół. Mecz był niezwykle zacięty i potrzeba było pięciu setów na jego rozstrzygnięcie. W tie-breaku Niemców od wygranej dzieliły dwie piłki, ale ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy wygrali 19:17. Najlepiej punktującymi zawodnikami przyjezdnej drużyny byli Dirk Westphal (22 punkty) i kapitan Sebastian Black (16). Z rumuńskiej drużyny wyróżnili się Gontariu Adrian Radu, zdobywca 29 punktów oraz Alexandru Bogdan Olteanu, który uzbierał 20 „oczek”.

Rumunia – Niemcy 3:2

(25:15, 22:25, 25:27, 25:18, 19:17)