Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr A: Zwycięstwa Hiszpanii i Turcji

LE mężczyzn, gr A: Zwycięstwa Hiszpanii i Turcji

Liga Europejska

Hiszpanie dwukrotnie pokonali Wielką Brytanię w swoim debiucie w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej mężczyzn. Łatwe zwycięstwo odnieśli także Turcy, którzy pokonali Chorwację 3:0. Jutro drugi mecz tych ekip.

W pierwszym meczu grupy A po obu stronach siatki pojawili się przede wszystkim młodzi gracze, którzy po raz pierwszy grali przeciwko sobie. Ponadto cała uwaga skierowana była na osobę szkoleniowca Hiszpanii, Julio Velasco. Argentyńczyk zdecydował się wystawić dwóch debiutantów w pierwszej szóstce: Abela Bernala i Sergio Noda.

W pierwszym secie Hiszpanie grali lepiej od swoich rywali, ale tej różnicy wcale nie było widać na tablicy wyników. Dlatego szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się na zmiany w składzie i na boisku pojawili się Falasca i Saucedo. Ostatecznie miejscowi okazali się lepsi i wygrali tego seta 25:23.

W drugiej odsłonie na boisku trenerzy powrócili do wyjściowych szóstek. W tej części meczu zniknęła niepewność w przyjęciu, która charakteryzowała grę Brytyjczyków w poprzedniej partii. Goście poprawili swoją grę, zmuszając Julio Velasco do wzięcia dwóch czasów. Ostatecznie jednak zaprzepaścili szansę na wyrównanie stanu meczu. Zepsuta zagrywka Millera dała gospodarzom piłkę setową, którą wykorzystał Noda, serwując asa.

W trzeciej odsłonie meczu siatkarze z Wielkiej Brytanii nie zagrozili ani razu swoim rywalom. Hiszpanie zagrali bardzo solidnie i wygrali ostatnią partię 25:16.

Hiszpania – Wielka Brytania 3:0

(25:23, 25:23, 25:16)

Hiszpania: Hernán (2), Rodríguez (12), Salas (7), Barcala (15), Noda (12), Bernal (7), Lobato (líbero) oraz Falasca (0), Saucedo (1)

Wielka Brytania: Pipes (2), Plotyczer (12), Mc Givern (6), Haldane (10), Miller (5), Bennett (4), Hunter (líbero) oraz Pink (3), Lamont (0), O´Malley (0)

W sobotę udział w Lidze Europejskiej zainaugurowali Turcy. Rozpoczęli od spotkań z Chorwacją. Pierwsze z nich okazało się dosyć łatwą przeprawą. Już w pierwszej partii gospodarze meczu zagrali wyśmienicie, szybko osiągając wysoką przewagę i wygrywając do 12. W kolejnych setach Chorwaci zagrali lepiej, jednak nie byli w stanie sprostać swoim rywalom. Kolejny mecz tych ekip odbędzie się w niedzielę.

Turcja – Chorwacja 3:0

(25:12, 25:19, 25:17)

W drugim spotkaniu Hiszpanie pokonali Brytyjczyków 3:1. Spotkanie nie należało do trudnych, choć debiutantom w LE udało się ugrać jednego seta. Jednak w setach wygrywanych przez gospodarzy widać było ich przewagę i różnicę w poziomie gry. Szczególnie wyraźnie można to było zaobserwować w pierwszej partii, w której siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego błyskawicznie osiągnęli dużą przewagę i wygrali do 12.

Hiszpania – Wielka Brytania 3:1

(25:12, 25:21, 23:25, 25:20)