Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE gr C: Zwycięstwa Austriaków i Słowaków

LE gr C: Zwycięstwa Austriaków i Słowaków

fot. archiwum

Udanie rozpoczęli tegoroczne rozgrywki Ligi Europejskiej Słowacy. Dzięki zwycięstwu nad Portugalią 3:0 objęli prowadzenie w grupie C. Tuż za nimi znajdują się Austriacy, którzy w Wiedniu pokonali reprezentację Białorusi.

Przed tygodniem Białorusinom nie udało się awansować do III rundy kwalifikacji do mistrzostw świata 2010, ale w Popradzie pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, potrafiąc walczyć jak równy z równym z faworyzowanymi Niemcami i Słowakami. Nic więc dziwnego, że podopieczni Wiktora Sidelnikowa jechali do Wiednia z ogromnymi nadziejami na zwycięstwo, chcąc zrewanżować się za nieudany turniej pod Tatrami. Inauguracja Ligi Europejskiej zaczęła się dla nich obiecująco. Po pierwszym secie prowadzili już 1:0. Jednak to było wszystko, na co tego dnia było stać Akhrema i spółkę. Przyjmujący Resovii okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Białorusi, zdobywając 18 punktów, ale i on nie mógł się przeciwstawić grającym coraz lepiej gospodarzy. Wśród Austriaków najlepiej zademonstrował się Michael Laimer, zdobywca 21 oczek.

 

Austria – Białoruś 3:1(22:25, 25:18, 25:20, 25:21)

 

Składy:

Austria: Schneider, Binder, Gavan, Laimer, Hirczy, Reise, Laure (libero) oraz Kroiss, Zass, FrÜhbauer i Weber

Białoruś: Klysheuski, Haramykin, Akhrem, Akulch, Antanovich, Busel, Likharad (libero) oraz Mikhniuk, Zhehzdryn, Kutin, Audochanka i Vertselko.

 

Przed meczem w Popradzie powody do niepokoju miał Emanuele Zanini. Jeszcze w trakcie kwalifikacji kontuzji nabawił się Franciszek Ogurcak, dodatkowo odnowił się uraz Matinowi Sopce. Wcześniej wiadomo było, że przeciwko Portugalczykom nie zagra Kmet i Cerven. Tymczasem pierwszy set zakończył się wyraźną wygraną . Zbyt wielu emocji nie było również w drugiej odsłonie meczu, także zakończonej zwycięstwem Słowaków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla miejscowych, którzy meczbola kończyli na przewagi. Mecz w Popradzie miał również polski akcent. Pierwszym sędzią zawodów był Marcin Herbik, którego wspierał Ukrainiec Melnyk.

 

Słowacja – Portugalia 3:0

(25:16, 25:20, 25:23)

 

Składy:

Słowacja: Masný, Janušek, Kohút, M. Nemec, Lukáš Diviš, Joščák, Pipa (libero) oraz Kubš, Zaťko, Bencz i Hriňák;

Portugalia: Violas, Figueiredo, E. Sequeira, V. Sequeira, Lopes, Jose, Teixeira (libero) oraz Fidalgo, M. Silva i Ferreira.

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela po 1. kolejce Ligi Europejskiej mężczyzn.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved