Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Spodku siatkarki uczczą pamięć Agaty Mróz

W Spodku siatkarki uczczą pamięć Agaty Mróz

fot. archiwum

W październiku w katowickim Spodku zostanie zorganizowany Memoriał imienia Agaty Mróz. Swój udział potwierdziły już dwa zespoły z polskiej PlusLigi: Bielsko-Biała i Muszynianka Muszyna. Dołączą do nich zespoły z Rosji i Włoch.

22 maja 2008 roku Agata Mróz-Olszewska przeszła udany zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu. Niestety, dwa tygodnie później już nie żyła. Zmarła w wyniku posocznicy i związanego z nią wstrząsu septycznego.

 

Rok po śmierci Agaty Mróz w katowickim Spodku zespoły z Bielsko-Białej i Muszyny wezmą udział w siatkarskim memoriale. W turnieju wezmą udział także zespoły z Włoch i Rosji, ale szczegóły jeszcze są dogadywane. Imprezie będą towarzyszyć specjalne odczyty oraz piknik rodzinny. 

Nie ulega jednak wątpliwości, że Agata zwróciła uwagę na chorobę także zdrowych. Od śmierci zawodniczki liczba dawców w Polsce wzrosła dwukrotnie. Jak podkreśla Jacek Olszewski, obecnie problemem jest nie liczba dawców, ale pieniądze. Jedno badanie to ponad 700 złotych.

 

*Więcej w „Dzienniku”

źródło: Dziennik

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved