Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Nowy rozdział w historii reprezentacji Hiszpanii

Nowy rozdział w historii reprezentacji Hiszpanii

fot. archiwum

Hiszpanie rozpoczną udział w Lidze Europejskiej 2009 od spotkań w Valladolid. Podczas weekendu będą podejmować reprezentację Wielkiej Brytanii. Ma być to początek nowej ery hiszpańskiej siatkówki mężczyzn.

Hiszpanie spodziewają się, że pod wodzą Julio Velasco reprezentacja pójdzie naprzód. – Velasco jest najlepszy na świecie i to wielka przyjemność pracować z nim. Jesteśmy podekscytowani tym co może zrobić i co możemy z nim osiągnąć – powiedział Prezydent Hiszpańskiej Federacji Siatkówki Agustin Martin Santos.

 

Jednym z pierwszych zadań Velasco będzie odbudowa zespołu narodowego. Argentyńczyk dokonał kilku gruntownych zmian w składzie, zatem podczas pierwszego weekendu LE kibice mogą spodziewać się nowych twarzy. 

Tylko czterech zawodników grało w kadrze w poprzednim roku: Alberto Salas, Javier Subiela, Juan Carlos Barcala i Israel Rodriguez. Trzech zawodników założy trykot seniorskiej reprezentacji po raz pierwszy w życiu: Abel Bernal, Sergio Noda oraz Sergi Arranz. Pozostali powrócili do kadry po dłuższej nieobecności. Agustin Martin Santos dodał, że Velasco pracuje z wieloma zawodnikami, aby reprezentacja odnosiła sukcesy.

 

Hiszpanie nigdy nie grali z reprezentacją Wielkiej Brytanii, dlatego też nie wiedzą jakiego poziomu mają się spodziewać po weekendowym rywalu. – Brytyjczycy nie będą chyba najtrudniejszym rywalem w grupie, jednak na pewno będziemy musieli ciężko pracować, aby ich pokonać – powiedział Prezydent Hiszpańskiej Federacji Siatkówki.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved