Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ: Wyniki 3. dnia turniejów w Trynidadzie i Tobago

Kwal. do MŚ: Wyniki 3. dnia turniejów w Trynidadzie i Tobago

NORCECA

W Trynidadzie i Tobago toczą się turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata 2010. Wśród mężczyzn, w 3. dniu wygrały ekipy gospodarzy i Surinam a wśród pań triumfowały zespoły Trynidadu i Tobago oraz Antyli Holenderskich.

Podczas ostatniego dnia spotkań grupowych gospodarze pokonali zespół z Wysp Dziewiczych 3:2. Choć rozegrano aż pięć serów, to jedynie drugi i ostatni set toczyły się równo. W pozostałych zespoły wygrywały pewnie, z dużą przewagą punktów. W grupie B ekipa Surinam pokonała bez straty seta Antiguę i Barbudę. W pierwszym secie doszło do walki na przewagi, jednak w kolejnych setach Surinam zwyciężało bardzo dużą różnicą punktów.

Awans do półfinałów zapewniły sobie ekipy gospodarzy, Wysp Dziewiczych, Antyli Holenderskich i Surinam.

Wyniki 3. dnia rywalizacji mężczyzn:

Trynidad i Tobago - Wyspy Dziewicze 3:2
(25:14, 22:25, 15:25, 25:18, 15:12)

Surinam - Antigua i Barbuda 3:0
(30:28, 25:8, 25:15)

W ostatnim dniu zmagań grupowych wśród pań w grupie A gospodynie bardzo łatwo odprawiły w kwitkiem zespół Aruby. W żadnym z trzech setów siatkarki z Aruby nie pokusiły się o wyrównaną walkę. W drugiej i trzeciej partii nie przekroczyły nawet granicę 10 punktów. W mecz grupy B zespoły Holenderskich Antyli i Bermudów rozegrały aż pięć setów. Zawodniczki Bermudów miały szansę wygrać 3:1, ale w czwartej partii, po walce na przewagi, ostatecznie lepsze okazały się Antyle. Tie-break też był wyrównany, ale szczęście ponownie sprzyjało zawodniczkom z Antyli, które wygrały do 13.

Awans do półfinałów zapewniły sobie ekipy gospodyń, Wysp Dziewiczych, Antyli Holenderskich i Bermudów.