Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Argentyna i Wenezuela w III rundzie

Kwal. do MŚ 2010: Argentyna i Wenezuela w III rundzie

x - [stare] FIVB

W argentyńskim Buenos Aires zakończył się w czwartek żeński turniej kwalifikacyjny II rundy do Mistrzostw Świata 2010. Awans wywalczyły dwie najlepsze ekipy, którymi okazały się reprezentacje gospodyń i Wenezueli.

Na koniec turnieju siatkarki z Chile pokonały bez straty seta ekipę z Boliwii. Wprawdzie oba zespoły zajmowały od początku końcowe miejsca w tabeli, to zawodniczki z Chile nie zamierzały odpuszczać. W pierwszym secie wygrały bardzo łatwo, w dwóch kolejnych nie miały już takiego prostego zadania, jednak w końcówkach rozstrzygnęły je na swoją korzyść.

Chile – Boliwia 3:0

(25:12, 25:19, 25:23)

Bardzo zacięte okazało się spotkanie Kolumbii i Urugwaju. Zespoły wygrywały sety naprzemiennie, aż doprowadziły do tie-breaka. W nim Kolumbijki od początku kontrolowały sytuację i dość szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Dzięki temu zwyciężyły bez większych problemów do 9.

Kolumbia – Urugwaj 3:2

(20:25, 25:18, 19:25, 25:23, 15:9)

W ostatnim meczu gospodynie podejmowały Wenezuelki. Spotkanie zakończyło się wygraną 3:0 siatkarek z Argentyny, choć wyraźną przewagę miały tylko w drugim secie. Jednak już wcześniej Wenezuelki miały zapewniony awans do kolejnej rundy.

Argentyna – Wenezuela 3:0

(25:20, 25:15, 25:20)