Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Cała filozofia Delecty

Cała filozofia Delecty

fot. archiwum

Dwóch wicemistrzów świata z Japonii, mistrzowie świata juniorów, aktualny i byli reprezentaci Polski, były kapitan reprezentacji, mistrzowie Polski i medaliści MP seniorów i juniorów...Oto nowe oblicze zespołu Delecty Bydgoszcz.

Dla bydgoskiego klubu sezon 2009/2010 będzie czwartym w siatkarskiej elicie. Dwukrotnie Delecta broniła się przed spadkiem, grając w barażach, w ub. sezonie po raz pierwszy awansowała do play off. Teraz celem jest gra o medale!

 

O zmianach kadrowych 

Piotr Sieńko, prezes klubu Delecta: – Rozstania są bolesne. Ostatnio Daniel Castellani mówił o tym, że jest to najgorszy moment dla niego, jako trenera. My też musieliśmy zrezygnować z kilku zawodników. W wypadku Krzysia Janczaka nie da się oszukać wieku. Z Marcinem Nowakiem zawaliliśmy obydwaj, ale rozstaliśmy się w zgodzie. Dla środkowego Artura Augustyna, mimo że to „koń” do pracy, nie byłoby miejsca. Podobnie jak w wypadku Waldka Kaczmarka i Maćka Krzywieckiego – są młodzi i lepiej, żeby grali, nawet w niższej klasie, niżby mieli stać cały sezon w „kwadracie”.

 

A wszystkich tych zawodników, których pozyskaliśmy, to „obgadaliśmy” na wszystkie sposoby z trenerem. I sam się dziwię, że udało nam się ich wszystkich ściągnąć do Delecty. Jeszcze teraz nie mogę uwierzyć, że zagra dla nas na przykład Piotrek Gruszka.

 

Waldemar Wspaniały, trener zespołu: – Mieliśmy dużo kandydatów, około 20 zawodników, był problem z wyborem, dlatego przegadaliśmy wiele godzin, nawet do późna w nocy, nieraz się kłóciliśmy, ale uważam, że było to wszystko robione z głową. Najwięcej chętnych było na pozycję rozgrywającego, ale przyjęliśmy filozofię, że rozgrywający musi być Polakiem, chodzi o zwykłą komunikację. Obcokrajowiec to był wariant rezerwowy. Na szczęście po długich namowach udało mi się przekonać Pawła Woickiego.

 

O celach na nowy sezon

 

Piotr Sieńko: – Mając taki skład nie myśli się jedynie o awansie do play off, ale o walce o medale, o dużej frekwencji na meczach, o emocjach i dobrej zabawie przez cały sezon.

 

Waldemar Wspaniały: – Na papierze udało nam się zbudować niezły zespół, zobaczymy jak to będzie wyglądało na parkiecie. Oczywiście będą się zdarzały porażki, słabsze mecze, jak to w sporcie bywa, ale na końcu chcemy zagrać o to, co najbardziej cieszy wszystkich – działaczy, trenerów, zawodników i kibiców – czyli o któryś z medali.

 

O budżecie i sponsorach

 

Piotr Sieńko: – To trener przede wszystkim decydował o tym, kogo chce mieć w zespole, ja muszę pilnować, żeby się budżet nie rozsypał (śmiech). Nie moglibyśmy tak zaszaleć, gdyby nie pomoc miasta, sponsora, którym od lat jest Delecta i nowego, z którym jesteśmy już dogadani. To duży sponsor spoza Bydgoszczy, ogólnopolski. Negocjacje się skończyły. Mam nadzieję, że niedługo złożymy wspólnie podpisy na stosownych papierach. Podobnie jak z Woickim.

 

Waldemar Wspaniały: – Budując nowy zespół cały czas musieliśmy myśleć o tym, czym dysponujemy w kasie. Nie możemy startować do Skry, Resovii, czy ZAKSY, jeśli chodzi o budżet, ale już sportowo możemy nawiązać z nimi walkę.

 

O przygotowaniach do sezonu

 

Waldemar Wspaniały: – Zaczniemy 3 sierpnia w Bydgoszczy, 17 albo 18 sierpnia wyjedziemy na dwutygodniowy obóz do Kielnarowej k. Rzeszowa. Ponieważ przez cały wrzesień „Łuczniczka” będzie zajęta (ME koszykarzy i siatkarek – przyp. Fa) musimy sobie jakoś inaczej zorganizować zajęcia. W drugiej połowie miesiąca planujemy kolejny obóz, w Spale albo w Wałczu. Ponadto zagramy na turnieju w Zdzieszowicach i oczywiście kilka innych sparingów. Będzie także mecz pokazowy z mistrzem Polski, Skrą Bełchatów – we Włocławku, bo tam jest siedziba naszego głównego sponsora i chcemy się pokazać tamtejszym kibicom. A 9 października inauguracja ligowego sezonu…

 

O kibicach i biletach

 

Piotr Sieńko: – Do tej pory nie zarabialiśmy na kibicach, powiem więcej: byliśmy bardzo liberalni, bo według naszej oceny za bilety, w dodatku ulgowe, płaciło tylko 25 procent kibiców. Chcemy uszczelnić halę. Ale jestem pewien, że z tym składem, który zbudowaliśmy i z tymi celami o które chcemy grać, możemy mieć największą frekwencję w lidze.

 

Janusz Zacniewski, menadżer i kierownik drużyny: – Przygotowaliśmy karnety na cały sezon 2009/10, są w cenie 180 zł i obowiązywać będą na ligę, włącznie z play off oraz na mecze Pucharu Polski i ewentualne turnieje. Normalne bilety po 20 zł, ulgowe -10 zł. Grupy zorganizowane, czyli młodzież szkolna z opiekunem, na halę wejdą za 5 zł. A dla dzieci do lat 6 wstęp darmowy.

 

Delecta Bydgoszcz – sezon 2009/10

Przebudowana kadra zespołu

Rozgrywający
Paweł Woicki (jeszcze nie podpisał kontraktu -
- Resovia Rzeszów)
Piotr Lipiński (przedłużył kontrakt)

Przyjmujący
Piotr Gruszka (ArkasSpor Izmir)
Wojciech Serafin (Trefl Gdańsk)
Martin Sopko
Stanisław Pieczonka
Wojciech Kozłowski

Atakujący
Grzegorz Szymański (AZS UWM Olsztyn)
Dawid Konarski

Środkowi
Wojciech Jurkiewicz (Jastrzębski Węgiel)
Michal Cerven
Grzegorz Kokociński (przedłużył kontrakt)
Tomasz Wieczorek (wolny transfer)

Libero
Michał Dębiec (przedłużył kontrakt)

Trener: Waldemar Wspaniały
II trener: Marian Kardas

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved