Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ: Wyniki 2. dnia turniejów w Trynidadzie i Tobago

Kwal. do MŚ: Wyniki 2. dnia turniejów w Trynidadzie i Tobago

NORCECA

Trynidad i Tobago gości turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata 2010. Wśród mężczyzn, w 2. dniu wygrały ekipy Wysp Dziewiczych i Antyli Holenderskich, a wśród pań triumfowały zespoły Trynidadu i Tobago oraz Antyli Holenderskich.

Podczas 2. dnia rywalizacji pauzowały ekipy gospodarzy oraz Antigui i Barbudy. Siatkarze z Wysp Dziewiczych stoczyli dosyć wyrównany pojedynek z ekipą Aruby, choć nerwowa była tylko pierwsza partia. W niej doszło do walki na przewagi, którą ostatecznie wygrali zawodnicy z Wysp Dziewiczych. W drugim spotkaniu siatkarze z Holenderskich Antyli bez straty seta pokonali ekipę Suriname, choć dwa pierwsze sety były wyrównane i emocjonujące.

3. Antigua i Barbuda

W turnieju pań pauzowały siatkarki z Aruby i Bermudów. W pierwszym meczu gospodynie wygrały 3:0 z kadrą Wysp Dziewiczych. Jedynie pierwszy set był wyrównany. Siatkarki z Wysp Dziewiczych starały się grać na wysokim poziomie, jednak po porażce do 23 opadły z sił i chęci. Kolejne sety gospodynie wygrały bardzo wysoko do 12 i 8. W drugim meczu siatkarki Holenderskich Antyli wygrały 3:1 z ekipą z Suriname. W tym pojedynku doszło do walki na przewagi w pierwszym secie, z której zwycięsko wyszły zawodniczki Suriname. Jednak w pozostałych trzech setach przebieg gry kontrolowały panie z Holenderskich Antyli i wygrały cały mecz 3:1.