Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: W Argentynie bez zmian

Kwal. do MŚ 2010: W Argentynie bez zmian

x - [stare] FIVB

W stolicy Argentyny - Buenos Aires - nadal toczy się żeński turniej kwalifikacyjny do MŚ 2010. W przedostatnim dniu rywalizacji ponownie wygrały te same reprezentacje, co dzień wcześniej, czyli Argentyna, Kolumbia oraz Wenezuela.

Wszystkie trzy spotkania kończyły się wynikiem 3:0. Emocji było niewiele, a w tabeli nic się nie zmienia.

Wenezuelki odprawiły z kwitkiem słabe siatkarki z Boliwii. W drugim i trzecim secie Boliwijki zostały zdeklasowane, przegrały bowiem do 8 i 10. Tylko w pierwszym secie były w stanie choć przez część seta zagrać na podobnym poziomie jak rywalki. Dla zwyciężczyń 12 punktów zdobyła kapitan Desiree Glod.

Wenezuela – Boliwia 3:0

(25:20, 25:8, 25:10)

Także Kolumbijki łatwo poradziły sobie z siatkarkami z Chile. Tylko w drugiej partii reprezentacja Chile przekroczyła granicę 20 punktów. W pozostałych partiach Kolumbijki prowadziły grę według własnego uznania, a ich zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone.

Kolumbia – Chile 3:0

(25:15, 25:21, 25:14)

Gospodynie turnieju zmierzyły się z zawodniczkami z Urugwaju. Emocji dostarczył pierwszy set, w którym doszło do walki na przewagi. Doświadczenie i pewność siebie gospodyń pomogły im w wygranej 29:27. To też sprawiło, że w kolejnych partiach Urugwajki nie podjęły walki i przegrał gładko do 15 i 10.

Argentyna – Urugwaj 3:0

(29:27, 25:15, 25:10)