Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Rafał Prus: Wykorzystać szansę

Rafał Prus: Wykorzystać szansę

fot. archiwum

Występujące w PlusLidze Kobiet siatkarski Stali Mielec mają nowego trenera. Jest nim - zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Rafał Prus. Ten 33-letni szkoleniowiec, ostatnio pracował jako asystent Dariusza Luksa w AZS-ie Białystok.

We wtorek wieczorem podpisał on kontrakt i oficjalnie stał się trenerem Stali. Na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Wiesława Popika, który przeniósł się do Organiki Łódź.

 

Prus pochodzi ze Starogardu Gdańskiego, a w swojej karierze prowadził juniorów i seniorów w Amberze Starogard Gdański, a także był asystentem w AZS-ie Politechnice Warszawa, z którą awansował do ekstraklasy. W 2006 roku został pierwszym trenerem Trefla Gdańsk, z którym awansował do I ligi i później do PLS-u. Stamtąd trafił do żeńskiej siatkówki, do Białegostoku, gdzie został asystentem Dariusza Luksa. 

Dlaczego Mielec? Wybrał Pan ofertę na drugim końcu Polski, najdalej chyba jak się dało.

 

Rafał Prus: Taka tułaczka zaczęła się już dawno. Zdecydowaliśmy się w rodzinie, że wiążemy się z siatkówką i stąd takie życie. W ekstraklasie jest 20 drużyn, w których chce pracować zdecydowanie więcej trenerów. Ja dostałem szansę w Mielcu i chcę ją wykorzystać. Zrobić jakiś fajny wynik i dla siebie, i dla Mielca.

 

Po przygodzie jako drugi trener znowu wraca Pan na stanowisko pierwszego szkoleniowca. Ciężko było stać z boku i nie mieć pełnego wpływu na wszystko co się dzieje?

 

Z Darkiem Luksem mieliśmy bardzo dobry kontakt i wspólnie ustalaliśmy wiele rzeczy. Oczywiście decydujący głos należał do niego. Ja jednak nie chciałem być tylko człowiekiem wpatrzonym w komputer. Zresztą w tej pracy trenerskiej o to chodzi, żeby samemu poprowadzić zespół.

 

Kto będzie Pana asystentem w Mielcu?

 

Zarząd klubu chciał, żeby była to osoba z Mielca, i ja się w pełni z tym zgadzam. To ich zadanie, by znaleźć kogoś do pomocy. Na pewno zdecydują się na odpowiedniego człowieka.

 

wiecej na gazeta.pl

 

Rozmawiał: Marcin Lew, Gazeta Wyborcza Rzeszów

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved