Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ: W Trynidadzie i Tobago toczą się dwa turnieje

Kwal. do MŚ: W Trynidadzie i Tobago toczą się dwa turnieje

NORCECA

W Trynidadzie i Tobago rozpoczęły się dwa turnieje II rundy do Mistrzostw Świata 2010. W jednym rywalizują mężczyźni, zaś w drugim kobiety. W obu turniejach gra po sześć reprezentacji, dlatego też dokonano podziału na dwie grupy.

W turnieju panów w pierwszym dniu triumfowały reprezentacje Trynidadu i Tobago oraz Holenderskich Antyli. W obu spotkaniach padł wynik 3:0. Jedynie w drugim secie pojedynku gospodarzy i zespołu Aruby doszło do zaciętej końcówki. Siatkarze z Holenderskich Antyli w każdym z setów mieli łatwe zadanie i nie doprowadzili do nerwowej końcówki.

Wyniki 1. dnia turnieju mężczyzn:

Trynidad i Tobago – Aruba 3:0
(25:11, 25:23, 25:13)

Antigua i Barbuda - Holenderskie Antyle 0:3
(16:25, 13:25, 17:25)

Wielu emocji nie było także w turnieju pań. Zwycięstwa odniosły ekipy narodowe Wysp Dziewiczych oraz Bermudów. Siatkarki z Wysp Dziewiczych miały trudne zadanie jedynie w drugiej partii. Siatkarki z Aruby doprowadziły do wyrównania i walka toczyła się na przewagi. Mimo to ekipa z Wysp Dziewiczych wygrała bez straty seta. W drugim spotkaniu Bermudy zwyciężyły bez straty seta, choć dwie partie były dość wyrównane i ciekawe.