Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: W Argentynie górą gospodynie i Wenezuelki

Kwal. do MŚ 2010: W Argentynie górą gospodynie i Wenezuelki

x - [stare] FIVB

Żeński turniej kwalifikacyjny II rundy (grupa A) do Mistrzostw Świata 2010, rozgrywany w Buenos Aires, jest na półmetku. Trzeciego dnia rywalizacji zwyciężały zespoły narodowe Wenezueli, Kolumbii i Argentyny.

Tylko spotkanie Wenezueli z Urugwajem trwało dłużej niż trzy sety. Urugwajki zaskoczyły pozytywnie w pierwszej partii, w której wywalczyły kilkupunktowe prowadzenie i wygrały 25:20. Sytuacja odwróciła się jednak w kolejnych setach. Już w drugiej partii Wenezuelki wygrały z wyraźną przewagę i dobrą passę kontynuowały w trzecim i czwartym secie. Dla Wenezueli 17 punktów zdobyła Maria Perez Gonzalez, zaś w ekipie Urugwaju najlepsza była Karina Cardozo, która zdobyła 13 punktów.

Wenezuela – Urugwaj 3:1

(20:25, 25:15, 25:19, 25:22)

W meczu Kolumbii z Boliwią emocje były jedynie w trzeciej partii. Pierwsze dwa to bezsprzeczna dominacja Kolumbijek. Tylko na koniec Boliwijki pokazały się z lepszej strony i doprowadziły do wyrównanej walki. Lepsze jednak okazały się siatkarki kolumbijskie, które zwyciężyły 25:23. Maria Cindy Ramirez zdobyła dla Kolumbii 18 „oczek”. Wśród rywalek po 7 punktów zdobyły Stefany Barba, Gabriela Vargas i Sonia Najera.

Kolumbia – Boliwia 3:0

(25:10, 25:13, 25:23)

Gospodynie turnieju po raz kolejny nie miały problemów z wygraną. Tym razem bez straty seta pokonały Chile, dominując wyraźnie w każdym secie. Jedynie w drugiej partii rywalkom udało się zdobyć ponad 15 punktów. Dla Argentyny 21 punktów zdobyła Yamila Nizetich. W ekipie Chile Chris Vorpahl wywalczyła 12 „oczek.

Argentyna – Chile 3:0

(25:13, 25:17, 25:12)