Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Mamy już zespół w całości

Jan Such: Mamy już zespół w całości

fot. archiwum

Siatkarze Jadaru są już na urlopach. Na zakończenie okresu roztrenowania spotkali się w hali MOSiR-u, gdzie poćwiczyli, a potem rozegrali sparingowy mecz z Fan Klubem Jadaru. Trener Jan Such nie krył dobrego humoru.

Jadar już załatwił wszystkie transferowe sprawy i ze spokojem może czekać na wznowienie zajęć. Pozyskani zostali: Robert Prygiel, Grzegorz Szumielewicz, a ostatnio środkowy bloku Michał Kaczmarek. – Mamy już zespół w całości – cieszy się Such. – Wszystkie kontrakty są podpisane. Długo rozmawialiśmy z Kubańczykami, ale udało się dogadać i podpisać umowy nie na rok, a na dwa lata.

 

Ale dobry nastrój szkoleniowca wynikał też z innej przyczyny. Kadeci Resovii Rzeszów, klubu w którym jeszcze niedawno pracował, zdobyli bowiem mistrzostwo Polski, a w finale grali z radomskimi talentami, czyli ekipą RCS Czarni. – Pracowałem z kadetami Resovii do grudnia – przypomina Such. – Wykonaliśmy w Rzeszowie wielką pracę. Zespół budowany był od kilku lat. Ale cieszę się, że w finale rywalem Resovii byli Czarni. To świadczy, że szkoły siatkówki rzeszowska i radomska mają się dobrze i wciąż odgrywają znaczącą rolę w kraju. Piąte miejsce w Polsce zdobyli juniorzy trenera Jacka Skroka, a teraz kadeci Czarnych stanęli na podium. 

Okazało się jednak, że była jeszcze jedna przyczyna radości trenera. Może najważniejsza? – Zostałem dziadkiem! Cztery dni temu urodził się Wiktor – zdradza Such. – Jadę teraz do Francji, gdzie mieszka moja córka i pozostanę tam przez dwa tygodnie. Potem cała rodzina zamelduje się w Rzeszowie.

 

Siatkarze Jadaru wrócą do zajęć 21 lipca. Trener Jan Such przygotował już szczegółowy plan przygotowań. Szkoleniowiec nie robił z niego tajemnicy, prosił nawet o przekazanie informacji kibicom. W tzw. pierwszym cyklu treningowym Jadar będzie ćwiczył w Radomiu w hali MOSiR. Potem zespół pojedzie na obóz do Zakopanego.

 

*Autorem tekstu jest Paweł Sochalski, telewizja.radom.pl

źródło: SportRadom.pl, telewizja.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved