Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiesław Popik liczy na wzmocnienia

Wiesław Popik liczy na wzmocnienia

fot. archiwum

Pod okiem nowego szkoleniowca Wiesława Popika siedem siatkarek Organiki Budowlani, które podpisały kontrakt, trenowało na siłowni w Hali Parkowej. Obecna była również Małgorzata Niemczyk, ale w zajęciach nie uczestniczyła.

Udało mi się namówić Gosię na przyjście na trening – chwali się Popik. – Teraz wierzę, że uda mi się ją nakłonić do dalszego kontynuowania kariery.

 

Wiesław Popik zrezygnował z kilku czołowych zawodniczek, dzięki którym Organika wywalczyła awans do PlusLigi… – Chwała im za to. Ale ja mam swoją wizję budowania zespołu. Potrzebuję w drużynie na ich miejsce siatkarek o większym potencjale sportowym. Do nich zaliczam Katarzynę Zaroślińską i Dominikę Koczorowską, które przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski B. Staramy się pozyskać libero Brazylijkę Teixeirę, występującą do tej pory w zespole z Piły. Prowadzimy też rozmowy z trzecią reprezentantką Polski B. W Łodzi trenować będziemy do 19 czerwca, a potem siatkarki udadzą się na zasłużony urlop. Lada moment przystąpimy do opracowania planu przygotowawczego do sezonu. 

Nowym członkiem sztabu szkoleniowego Budowlanych jest statystyk, pracujący z męską reprezentacją polskich siatkarzy. Na dodatkową pracę z łodziankami otrzymał zgodę selekcjonera Daniela Castellaniego.

 

Mamy podpisane listy intencyjne z dwoma sponsorami – mówi menedżer klubu Marcin Chudzik. – Z pierwszym wiążącą umowę podpiszemy jutro, a z drugim w czwartek. Jeden zostanie sponsorem tytularnym. Najpóźniej do połowy czerwca podpiszemy pozostałe kontrakty z interesującymi nas siatkarkami.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved