Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Mamy ciekawy skład

Waldemar Wspaniały: Mamy ciekawy skład

fot. archiwum

Woicki, Szymański, Jurkiewicz, Cerven, Gruszka, Sopko, Dębiec (libero) - wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że tak będzie wyglądać wyjściowy skład Delecty Bydgoszcz w przyszłym sezonie.

Trener Waldemar Wspaniały przypomina, że kontrakty z Woickim i Gruszką nie zostały jeszcze podpisane, ale wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że w najbliższym czasie formalności zostaną załatwione. – Dodam, że w klubie są jeszcze m.in. Lipiński, Konarski czy doświadczony przyjmujący Pieczonka. Zawodników na pewno mamy wartościowych i będziemy walczyć. Stać na pewno nas na czwórkę. Oczywiście nie chcemy teraz dzielić skóry na niedźwiedziu – mówi bydgoski szkoleniowiec.

 

Delecta od samego początku była najbardziej aktywnym klubem na giełdzie transferowej PlusLigi. Bydgoszczanie budowanie nowej drużyny rozpoczęli od mocnego uderzenia. Było nim pozyskanie atakującego Grzegorza Szymańskiego z AZS-u Olsztyn. Wtedy mało kto przypuszczał, że prawdziwe hity działacze przygotują na sam koniec. 

Osobiście bardzo się cieszę z tego, co dzieje się w Bydgoszczy. Nie jest tajemnicą, że od lat utrzymujemy bardzo dobre kontakty z Delektą. Cenię Piotra Sieńko i Jurka Winiarskiego [prezes i wiceprezes klubu – przyp. red.] za ich pracę. Nasze mecze zawsze gromadziły sporo kibiców, a teraz powinno ich być jeszcze więcej. Z tym składem, to wasz zespół może stać się nawet drugą siłą ligi – ocenia Konrad Piechocki, prezes bełchatowskiej Skry, pięciokrotnego mistrza Polski.

 

Według Piechockiego Delecta ma więc szanse, by bić się nawet z Asseco/Resovią o srebrny medal w lidze, nie mówiąc już o udanych konfrontacjach z Zaksą Kędzierzyn-Koźle czy Jastrzębskim Węglem.

źródło: plusliga.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved