Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Rozpad Piasta postępuje

Rozpad Piasta postępuje

fot. archiwum

- Mój pomysł? Odsprzedać teraz miejsce w lidze jakiemuś II-ligowcowi. W ten sposób zyskamy trochę funduszy i czas, by przetrwać kryzys i za dwa lata spróbować znów powalczyć o elitę - mówi trener Piasta Marek Mierzwiński.

W klubie marazm, zniechęcenie, chyba też i pogodzenie ze smutnym końcem. Piast nie wywalczył awansu do ekstraklasy, który mógłby go uratować przed najgorszym. Sezon zakończył z długami i brakiem funduszy na następne miesiące. Słońca nie widać, miasto nie chce pomóc na poziomie 300 tys., bo takiej sumy nie ma. Jeśli coś znajdzie – to dużo mniej. Zawodniczki odchodzą. Marta Szymańska i Edyta Rzenno już podpisały kontrakty z Treflem Gdynia. Beniaminek I ligi montuje skład i będzie wielkim faworytem rozgrywek. Budżet podobno ma przekroczyć milion. Liczyć się będą Mysłowice, może Kalisz. W tym towarzystwie Piast – nawet w starym składzie – miałby problemy z awansem. Działacze chcieli jednak walczyć, ale znaleźli tylko 100 tys. do budżetu. Jeśli nawet miasto dołoży drugie tyle – to zespół będzie skazany na walkę w dolnych rejonach tabeli.

 

Mamy listę zawodniczek, którymi moglibyśmy się wzmocnić za małe pieniądze, ale im też trzeba wypłacać pensje, a na to środków nie ma zagwarantowanych. Może wyjść też tak, że skompletowany zespół przegrywałby wszystko i spadłaby na nas fala krytyki – mówi Mierzwiński. 

To stąd pomysł trenera. Słaby Piast w nowym sezonie mógłby spaść, czyli straci rok. Jakby teraz rozpoczął od II ligi z budżetem na ok. 250 tys. – za rok awansowałby. Czy jednak władze miasta zaakceptują ten niesportowy krok?

 

Wszystko musi się wyjaśnić w ciągu tygodnia, dwóch. Na razie niewiele wiadomo. Dwie dziewczyny już odeszły, następne szukają. Ja sam mam różne oferty, ale pozostaję jeszcze lojalny i czekam na rozwój wydarzeń – dodaje szkoleniowiec.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved