Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wyrównany poziom w Argentynie

Kwal. do MŚ 2010: Wyrównany poziom w Argentynie

x - [stare] FIVB

W Argentynie trwa żeński turniej kwalifikacyjny II rundy (grupa A) do Mistrzostw Świata 2010. Dwa najlepsze zespoły zagrają w III rundzie. Drugiego dnia wygrywały reprezentacje Wenezueli, Urugwaju i Argentyny.

Wenezuela po zwycięstwie z Kolumbią 3:1 kontynuuje dobrą passę. Podczas drugiego dnia rywalizacji wenezuelskie siatkarki pokonały Chile bez straty seta. Przewagę Wenezueli było najlepiej widać w drugim secie, wygranym do 14.

Wenezuela – Chile 3:0

(25:21, 25:14, 25:21)

Boliwijki nie mają szczęścia w argentyńskim turnieju. Najpierw wysoko przegrały z gospodyniami, zaś wczoraj musiały uznać wyższość Urugwaju. W drugim secie zaprezentowały się najgorzej i przegrały do 8. Tylko w trzeciej partii udało im się doprowadzić do wyrównanej końcówki, w której los im sprzyjał i wygrały 26:24.

Boliwia – Urugwaj 1:3

(13:25, 8:25, 26:24, 15:25)

Siatkarki Argentyny są faworytkami turnieju. Widać to także na boisku. W drugim dniu pokonały 3:0 Kolumbijki. W żadnym z setów rywalki nie były w stanie dorównać gospodyniom. W trzeciej partii przewaga Argentyny była na tyle wysoka, że wygrały 25:11. Yamila Paula Nizetich zdobyła dla gospodyń 17 punktów. Wśród rywalek najwięcej punktów zdobyła Yuranny Romana, choć było to tylko 7 „oczek”.

Argentyna – Kolumbia 3:0

(25:18, 25:19, 25:11)