Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > ALS: Tytuł dla Apudu Grodzisk Mazowiecki

ALS: Tytuł dla Apudu Grodzisk Mazowiecki

Za nami już XVIII edycja Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, w której udział wzięło 26 drużyn. Mistrzowski tytuł obronił zespół Apudu Grodzisk Mazowiecki. W finałowym spotkaniu „Apudziaki” pokonali OSiR Żyrardów 3:0.

W małym finale, ekipa Olympu Błonie, która zakończyła rundę zasadniczą na pozycji lidera, zwyciężyła Czarny Sztylet z Tarczyna.

Miejsce piąte i szóste w I lidze zajęli odpowiednio Moherowe Berety Błonie oraz Corragio Włochy.Z powodu wycofania się zespołu Pragi Team, do II ligi nikt bezpośrednio nie spada. Natomiast w barażach o utrzymanie zagrają siatkarze Sparty Old. Będą mieli ciężkie zadanie, gdyż ich rywalem będzie zespół z Mszczonowa.

Indywidualną nagrodę za zawodnika całych rozgrywek zdobył Krystian Woźnicki z Olympu.

W drugiej lidze bezkonkurencyjna była ekipa Pumy Puszczy Mariańskiej. Jak burza przeszli przez rundę zasadniczą tracąc tylko jednego seta. W play-off już nie mieli tak łatwo, gdyż półfinał i finał rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero po tie-breakach. Duży udział w zwycięstwie Pumy miał Krzysztof Skrocki, który został MVP II ligi.

Jak wcześniej wspomniałem, w finale Pumie uległ zespół OSiR-u Mszczonów, który zagra w barażach o I ligę. Ostatnie miejsce na „pudle” zajęli zawodnicy Towarzystwa Sportowego „Sokół” z Brwinowa, którzy w finale pocieszenia pokonali 18/41.

W meczu o 5 miejsce po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się Czarni z Ożarowa od Devolley’a Milanówek. W barażu o utrzymanie zagra drużyna Gniewnych Płochocin a bezpośrednio do III ligi spadli siatkarze KGK.

W najniższej klasie rozgrywek najlepsza okazała się ekipa Adamki, która po jednym sezonie wraca z powrotem do II ligi. Drugie miejsce zajęła drużyna Sparty 1 natomiast brązowy medal przypadł drużynie Jodełki z Podkowy Leśnej.

Na wyróżnienie w III lidze zasługuje Piotr Szlendak ze Sparty, który zgromadził najwięcej punktów w klasyfikacji na zawodnika ligi.

Tymczasem zapraszamy wszystkich na piasek. W okresie wakacyjnym odbędzie się kolejny cykl Grand Prix Grodzisk Maz. w siatkówce plażowej, na który składa się 8 turniejów przy Stawach Walczewskiego.

A już w październiku kolejna edycja GALS!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved