Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Musimy popracować w przyszłym sezonie

Michał Ruciak: Musimy popracować w przyszłym sezonie

fot. archiwum

Michał Ruciak z roku na rok robi postępy. W pierwszej części minionego sezonu ZAKSA z nim w składzie była rewelacją rozgrywek. Po udanym sezonie otrzymał szansę od Daniela Castellaniego i obecnie trenuje z reprezentacją narodową.

Jak pan oceni tegoroczny sezon w wykonaniu ZAKSY?

 

Na pewno był on udany, ale cóż… mogło być jeszcze lepiej. Patrząc jednak tak obiektywnie to czwarte miejsce nie jest złe. 

Dla pana osobiście sezon też chyba był udany?

 

Dla mnie na pewno, gdyż granie w ZAKSIE pomogło mi w dostaniu się do kadry. Jednak, czy moja gra faktycznie była dobra to nie mi to oceniać. Generalnie zawsze może być lepiej.

 

Czy coś pana zaskoczyło w tym sezonie?

 

Cały nasz zespół jest niespodzianką. Szczególnie to jakie wysokie miejsce zajmowaliśmy po rundzie zasadniczej. Później w play-off może już różnie było, ale na pewno możemy być z tego sezonu zadowoleni.

 

Było coś co pana rozczarowało?

 

Zespół z Gdańska i chodzi mi tu o całą drużynę. Zawodnicy, którzy grali w tym zespole byli bardzo dobrzy, a nie potrafili wykorzystać w całości tego potencjału.

 

Które ze spotkań najbardziej pan pamięta?

 

Jest kilka takich spotkań.

 

Na przykład?

 

Takie jedno spotkanie to na pewno z Olsztynem u nich. Zagraliśmy wtedy dobrze i potrafiliśmy z nimi wygrać. Dla mnie ten mecz był szczególny jeszcze z tego względu, że odszedłem z tego klubu i miałem do udowodnienia kilka spraw.

 

Jest pan zadowolony z przejścia do ZAKSY?

 

Jestem z tej decyzji bardzo zadowolony. Dlatego tym bardziej ucieszyło mnie, że przyjechaliśmy do Olsztyna i wygraliśmy to spotkanie, a przy tym dobrze się zaprezentowaliśmy.

 

Kilku zawodników jako porażkę, której najbardziej żałują wymienia tą w czwartym spotkaniu z Resovią Rzeszów. A jak jest w pana przypadku?

 

Tak, ta z Rzeszowem w czwartym spotkaniu. Prowadziliśmy w tie-braku i nie potrafiliśmy dowieźć tego zwycięstwa do końca. Efektem była porażka, a przecież niewiele zabrakło żeby powalczyć o finał w piątym spotkaniu.

 

Czy play-off to nie był moment, w którym prezentowaliście się trochę słabiej?

 

Kilka słabszych momentów było, a co za tym idzie były i porażki, które nie powinny były nam się zdarzyć. Trzeba w przyszłym sezonie tak pracować, żeby było ich jeszcze mniej.

 

Pan wakacji raczej nie będzie miał. Bierze pan udział w zgrupowaniu reprezentacji w Spale.

 

Zaraz po zakończeniu rozgrywek ligowych pojechałem z rodziną do Olszyna. Jednak fakt… dalszą cześć wakacji spędzę z kadrą.

 

*Rozmawiała Dominika Kwiek (www.mostostal-azoty.pl)

źródło: mostostal-azoty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved