Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Wagner trenerem AZS Częstochowa

Grzegorz Wagner trenerem AZS Częstochowa

fot. archiwum

Jak podała dzisiaj oficjalna strona klubu z Częstochowy, od nowego sezonu 2009/2010 trenerem siatkarzy Domex Tytan AZS będzie Grzegorz Wagner. Zastąpił on na tym stanowisku Radosława Panasa.

Wagner dotychczasowy trener pierwszoligowego BBTS-u Bielsko Biała od dłuższego czasu był wymieniany jako główny kandydat do objęcia stanowiska szkoleniowca Domex Tytan AZS Częstochowa. Przed objęciem drużyny z Bielska-Białej Wagner znacznie przyczynił się do awansu do PLS Jadaru Radom, kierując tą drużyną po zakończeniu kariery zawodniczej.

 

To nie pierwszy kontrakt szkoleniowca z klubem spod Jasnej Góry. W sezonie 2001/2002 Wagner, jako zawodnik bronił barw częstochowskiego AZSu. 

Spotkałem się z prezesem Pakoszem i usłyszałem, że umowa ze mną nie zostanie przedłużona. Z jakiego powodu – nie wiem – mówi trener Panas.

 

Nie planowałem zmiany klubu. Priorytetem była dla mnie Częstochowa, ale poprosiłem, aby decyzje związane z moją osobą zapadły jak najszybciej – wyjaśnia trener. – Jakiś czas temu dostałem informację, że umowa nie zostanie przedłużona. Ostatnio wybrałem się do klubu i prezes Pakosz przekazał mi, że decyzją rady nadzorczej klub bez podania przyczyny nie przedłuża ze mną kontraktu.

 

Trener stanowczo zaprzecza, że powodem rozstania były finanse. – Znając klubowe realia, podejrzewam, że w minionym sezonie byłem jednym z najmniej zarabiających trenerów w PlusLidze – podkreśla. – Teraz nie rozmawialiśmy o pieniądzach. Zresztą rozmów nie było żadnych. Nie wiem, co można mi zarzucić. Może słabe wyniki, to, że nie zdobyliśmy medalu. A może klub ma inną wizję rozwoju i zwyczajnie nie ma w niej dla mnie miejsca? Nie wiem.

 

Wszystko wskazuje na to, że Panas przeniesie się do Warszawy i poprowadzi tamtejszą Politechnikę. – Odbyłem już rozmowy z prezes Dolecką – przyznaje. – Otrzymałem propozycję kontraktu i daliśmy sobie czas na zastanowienie. Pewnie będę tam pracował. Zespół jest ciekawy, wiem, co potrafią zawodnicy, bo w minionym sezonie oba AZS-y grały ze sobą aż pięć razy. Część zawodników Politechniki poznałem dokładnej na zgrupowaniu kadry w Spale. Inne propozycje? Środowisko nie spodziewało się, że będę do wzięcia, więc ich nie było. Potem zaczęły się pojawiać – z męskiej i żeńskiej ekstraklasy.

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved