Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Austriackie gwiazdy chcą osiągnąć sukces w Baden

Austriackie gwiazdy chcą osiągnąć sukces w Baden

fot. archiwum

Przed nami drugi przystanek serii turniejów o mistrzostwo Europy w siatkówce plażowej. 4 czerwca rozpoczyna się Austrian Masters, który zostanie rozegrany w bardzo atrakcyjnej turystycznie miejscowości Baden.

Wśród par, które zagrają o złoty medal Austrian Masters będą miejscowe gwiazdy. Siostry Stefanie i Doris Schwaiger są już mocno zmotywowane. Uczestnictwo i dobry rezultat w turnieju we własnym kraju są dla nich najważniejsze. Ich trener Martin Okejnak uważa, że siostry są faworytkami European Championship Tour.

 

Podobne ambicje mają Alex Horst i Florian Gosch, którzy zagrali w finale Austrian Masters w 2008 roku. Alex Horst przyznał, że już nie może się doczekać, aby po raz kolejny zagrać w Baden przed własną publicznością, którą uważa za świetną. 

Podczas turnieju Clemens Doppler zagra z nowym partnerem Matthiasem Mellitzerem. – Mam nadzieję, że wielu fanów przybędzie tutaj, dlatego bardzo cieszymy się z gry na własnym terenie – mówi Doppler. Mellitzer dodał, że jako gospodarze przy dopingu miejscowej publiczności zagrają odważniej.

 

W turnieju męskim zagrają dwie polskie pary. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz rozpoczną od kwalifikacji, zaś Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek od razu od turnieju głównego.

 

W turnieju żeńskim także będziemy mieli dwie biało-czerwone pary: Monikę Brzostek i Karolinę Sowałę oraz Joannę Wiatr i Katarzynę Urban. Oba teamy rozpoczną zmagania od kwalifikacji.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved