Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Zwycięstwo pary Talita Antunes/Maria Antonelli

WT: Zwycięstwo pary Talita Antunes/Maria Antonelli

Maria Antonelli i Talita Da Rocha Antunes (2009)

Talita Antunes i Maria Antonelli wygrały rozgrywany w Seulu turniej z cyklu World Tour. To drugie zwycięstwo tej pary w tegorocznych rozgrywkach. Rozstawione z numerem czwartym siatkarki po 45 minutach gry pokonały 22:20, 21:16 Amerykanki - Kessy oraz Ross.

Zwycięski duet zaczął sezon od zajęcia trzynastego miejsca w Brazylii. W zeszłym tygodniu w Japonii siatkarki dwukrotnie uległy innej brazylijskiej parze – Juliana Felisberta Silva/Larissa Franca .

Wykorzystałyśmy dzisiejszą wietrzną pogodę i zagrałyśmy po prostu lepiej od Amerykanek – tłumaczyła po meczu Talita . To właśnie ta zawodniczka została uznana za najlepszą siatkarkę zawodów. – Dobrze nam się razem gra, czujemy się pewnie – dodała Antonelli , dla której dzisiejsze zwycięstwo jest trzecią wygraną w karierze. Talita ma ich na swoim koncie siedem.

Brąz zdobył duet Vanilda Leao/Renata , który pokonał Czeszki Hana Klapalova/Tereza Petrova 21:17, 20:22, 15:11.

Teraz w rozgrywkach World Tour następuje ponad trzytygodniowa przerwa. Po niej zawodnicy przeniosą się do Norwegii, gdzie od 25 czerwca w Stavangar odbędą się kolejne zawody.

źródło: fivb.org, inf. własna