Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Podsumowanie drugiego dnia Tournoi de France

Podsumowanie drugiego dnia Tournoi de France

Francja

W drugim dniu turnieju w Dunkierce Francja A uległa Brazylii 0:3, natomiast Francja B pokonała reprezentację Hiszpanii 3:1. Jedyną ekipą bez porażki pozostają podopieczni Bernardo Rezende, którzy prowadzą w klasyfikacji turnieju.

„Trójkolorowi” walczyli jak równy z równym w pierwszym i trzecim secie z Brazylią, w drugim zbierając tęgie baty. Jednak to Brazylijczycy wyszli z pojedynku zwycięsko. Kadra B pokonała natomiast aktualnych mistrzów Europy, Hiszpanów, 3:1.

To, co trzeba zachować w pamięci, to zwycięstwo. Kolejno następowały po sobie dobre sekwencje gry i te gorsze. W rezultacie brakuje stałości i ciągłości. Było trochę nerwów. Szkoda, że nie udało się rozluźnić, by zagrać bardziej stabilnie i osiągnąć większą wygraną – skomentował po meczu z Hiszpanią trener Francji, Philippe Blain.

Jego podopieczni przegrali wczoraj z Brazylią, ale nawet gdyby doprowadzili do kolejnego seta, musieliby przegrać.– Zostaliśmy zdominowani w aspekcie fizycznym i traciliśmy punkty przez drobiazgi, szczególnie w trzecim secie, którego nie udało nam się wygrać, a mieliśmy cztery punkty przewagi (18:14). Drużyna nie była dobrze zgrana z Yannickiem Bazinem na rozegraniu, po tym jak Pierre Pujol nie może grać ze względu na swoją kontuzję (której doznał podczas piątkowego meczu – przyp. red.). Będziemy nadal pracować nad poprawą naszej gry i zwiększeniem siły – kończy selekcjoner.

Dziś o godz. 16 kadra B zagra z Brazylią, a następnie kadra A z Hiszpanią.