Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ: Słowacy pokonali Niemców i jadą do Polski

Kwal. do MŚ: Słowacy pokonali Niemców i jadą do Polski

x - [stare] FIVB

W meczu decydującym o pierwszym miejscu turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw świata w Popradzie gospodarze pokonali 3:2 Niemców. Słowacy w sierpniu zagrają w Polsce o awans, Niemcy jadą do Rosji.

W pierwszym niedzielnym meczu, który nie miał już większego znaczenia, Chorwaci przegrali z reprezentacją Białorusi 1:3. Oba zespoły już w sobotę pożegnały się z nadziejami na występ w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu był Aleh Akhrem, który już od przyszłego sezonu będzie występował w Resovii.

Chorwacja – Białoruś 1:3

(22:25, 26:28, 25:15, 22:25)

Chorwacja: Cuk (19), Galic (14), Osmokrovic (4), Polgar (9), Sabljak (7), Vulin (9), Fehir (libero) oraz Evtoukhovitch (3)

Białoruś: Petrachenka (7), Akulich (7), Akhrem (20), Elistratov (13), Haramykin (5), Klysheuski (10), Likharad (libero) oraz Antanovich (2), Kitun (5) i Audochanka (2)

W drugim spotkaniu spotkały się dwie drużyny, które już były pewne awansu do III rundy kwalifikacji. Stawką meczu pomiędzy Słowacją a Niemcami było pierwsze miejsce w turnieju i rozstawienie w kolejnej rundzie. Po pierwszym, wygranym przez gospodarzy secie, Niemcy odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Czwartego seta ponownie wygrali Słowacy, tym razem do 22, a w tie-breaku pokonali podopiecznych Raula Lozano 15:12. Z pewnością był to mecz Martina Nemeca, który zdobył 33 punkty. Dzięki temu zwycięstwu ujrzymy Słowaków w sierpniu w Polsce, gdzie ich rywalami będą siatkarze Daniela Castellaniego, Francuzi, oraz trzeci zespół turnieju rozgrywanego w Portugalii, Słowenia. Niemcy walczyć o awans będą w Rosji.

Niemcy – Słowacja 2:3

(23:25, 25:21, 25:19, 22:25, 12:15)

Niemcy: Popp (8), Tischer (4), Andrae (16), Wiebel (13), Schöps (20), Günthör (10), Kröger (libero) oraz Schwarz (2), Bakumovski (1) i Steuerwald

Słowacja: Masny (1), Kohut (4), Joscak (3), Sopko M. (8), Nemec (33), Divis (13), Pipa (libero) oraz Bencz (1), Janusek (5), Zatko i Piovarci (8)