Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ: Niemcy i Słowacy w III rundzie

Kwal. do MŚ: Niemcy i Słowacy w III rundzie

x - [stare] FIVB

Słowacy oraz Niemcy wygrali drugie spotkania w turnieju kwalifikacyjnym w Popradzie. W niedzielę zmierzą się o pierwsze miejsce. Kto będzie przeciwnikiem Polaków?

W pierwszym sobotnim spotkaniu Niemcy nie dali żadnych szans ekipie Białorusi. Doskonałe spotkanie rozegrał Jochen Schöps, który zdobył 19 punktów notując 73% skuteczności w ataku. Zawodnik Resovii Rzeszów w barwach Białorusi, Aleh Akhrem, zdobył 10 punktów, ale na mistrzostwa świata w przyszłym roku już na pewno nie pojedzie.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do stanu 19:19. Wówczas to Białorusi świetnie kontrowali i wyszli na prowadzenie 24:21. Jednak gra w bloku i świetna obrona w polu pozwoliła podopiecznym Raula Lozano doprowadzić do remisu 25:25. Potem świetny atak Schöpsa, a następnie blok Schöps-Wiebel na Elistratowie, dały Niemcom wygraną.

Porażka nie załamała naszych wschodnich sąsiadów i w kolejnych setach walczyli równie dobrze. Niemcy musieli walczyć o każdy punkt i okazali się drużyną lepszą. wygrali kolejne partie do 21 i 18. – Jestem zadowolony, bo nie tylko wygraliśmy mecz po dobrej grze, ale również zakwalifikowaliśmy się do kolejnej rundy, co było naszym celem – mówił po meczu Raul Lozano. – Jestem również zadowolony, że wszyscy gracze wypełnili swoje zadania. Schöps zagrał dziś jak niewiarygodnie dobry zawodnik. Chcemy wygrać cały turniej, by budować mentalność zwycięzców i wielką drużynę. A wielka drużyna nie powinna być druga.

Niemcy – Białoruś 3:0

(27:25, 25:21, 25:18)

Niemcy: Tischer, Schöps, Andrae, Popp, Günthör, Wiebel, Kröger (libero)

Białoruś: Haramykin, Akhrem, Elistratov, Akulich, Petrachenka, Klysheuski, Likharad (libero)

W drugim sobotnim spotkaniu gospodarze turnieju pokonali w Popradzie Chorwację 3:1. Po pierwszym secie wygranym przez Chorwatów do 22 nic nie zapowiadało zwycięstwa Słowacji. W drugim secie jednak podopieczni trenera Zaniniego wybili z głowy grę rywalom wygrywając do 14. Pozostałe dwie partie również padły ich łupem i wraz z kibicami mogli świętować awans do kolejnej rundy. – Po piątkowym, wydartym Białorusinom zwycięstwie, to również był ciężki bój – mówił po meczu Emanuele Zanini. – W pierwszym secie mieliśmy spore problemy. Na szczęście w drugim secie poprawiliśmy serwis i blok, dzięki czemu wygraliśmy.

Słowacja – Chorwacja 3:1

(22:25, 25:14, 25:21, 25:20)

Słowacja: Masný, Kohút, Joščák, M. Sopko st., M. Nemec, L. Diviš st., Pipa (libero) oraz Bencz, Zaťko i Piovarči

Chorwacja: Jevtuchovič, Galič, Osmokrovič, Polgar, Sabljak, Vulin, Fehir (libero) oraz Nojič, Čuk i Puljič

Tabela turnieju w Popradzie:

1. Niemcy 2 4 pkt. 6:0
2. Słowacja 2 4 6:3
3. Białoruś 2 2 2:6
4. Chorwacja 2 2 1:6

Do III rundy awansowały już Niemcy i Słowacja. Niedzielny mecz pomiędzy tymi zespołami rozstrzygnie o pierwszym miejscu w grupie i dalszym rozstawieniu. Zwycięzca w sierpniu przyjedzie do Polski i walczyć będzie o awans do finałów mistrzostw Świata z naszą reprezentacją, Francją oraz trzecim zespołem turnieju rozgrywanego w Portugalii. Przegrany pojedzie do Rosji.