Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Brazylijska samba w Mysłowicach

Brazylijska samba w Mysłowicach

fot. archiwum

Para z Ameryki Południowej Alison Cerutti i Harley Marques zwyciężyła w tegorocznym SWATCH FIVB Word Tour Mysłowice Open. W finale polskiej imprezy Brazylijczycy pokonali dwójkę z USA Jennings/Fuerbringer.

Od samego początku można było dostrzec, że obu parom bardzo zależy na wygranej. Przez dłuższy czas trwała wyrównana walka punkt za punkt. Dopiero gdy w polu zagrywki zaszalał Fuerbringer , para amerykańska odskoczyła na dwa oczka przewagi (7:5), a niedługo potem kontra tego samego zawodnika podwyższyła prowadzenie do stanu 9:6. Brazylijczycy szybko straty odrobili, a pomógł im w tym Fuerbringer. Po jego ataku w aut Alison i Harley zrównali się punktami z Amerykanami (10:10). Chwilę później blok Alisona wyprowadził ich na prowadzenie 12:11. Do samego końca trwała niezwykle wyrównana walka, a dwie żółte kartki jakie ujrzeli Harley i Fuerbringer dowodzą o tym, jak bardzo zawodnikom zależało na wygranej. Gdy Harley nadział się na blok Fuerbringera był remis 17:17. W kolejnej akcji po niezwykle długiej, zaciętej i spektakularnej wymianie, którą zakończył Jennings, to Amerykanie prowadzili 18:17. Dwie kontry wykorzystane przez Harleya sprawiły, że prowadzenie powróciło w ich ręce. Niedługo się nim jednak nacieszyli. Najpierw ze świetną zagrywką Fuerbringera nie poradził sobie Harley, a w kolejnej akcji swój atak posłał w siatkę. To samo za chwilę zrobił Jennings, a w polu zagrywki stanął Harley i właśnie tym elementem zakończył pierwszego seta (25:23).

 

Na początku drugiej odsłony spotkania Brazylijczycy wyszli na dwa punkty przewagi. Po bloku Fuerbringera szybko ją jednak tracili (3:3). Wtedy w tym elemencie zabłyszczał również Alison (5:3). Gdy zagrywki Harleya nie przyjął Jennings, prowadzenie „kanarkowych” wzrosło do stanu 8:3. Mimo, że Brazylijczycy dołożyli do tego jeszcze jedno oczko, to niedługo później po ataku Harleya w siatkę było już tylko 13:11. Z kolei, gdy kontrę wykorzystał Jennings Amerykanom do odrobienia pozostał tylko punkt (16:17). Wówczas w grze siatkarzy z USA coś się zacięło. Jennings zaatakował w aut, a kontrę wykorzystał Harley (20:16). Amerykanie obronili pierwszą piłkę meczową, ale w kolejnym uderzeniu nie do zatrzymania był Harley i po jego ataku Brazylijczycy sięgnęli po złoto turnieju Word Tour w Mysłowicach. 

Harley i Alison za zwycięstwo w turnieju zainkasowali 30 tysięcy dolarów, ich rywale 21 tysięcy. Z kolei trzecia para na podium – Amerykanie Gibb/Rosenthal otrzymali 15 tysięcy dolarów.

 

Alison/Harley – Jennings/Fuerbringer 2:0

(25:23, 21:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved