Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Podsumowanie pierwszego dnia Tournoi de France

Podsumowanie pierwszego dnia Tournoi de France

Francja

Reprezentacja Francji pokonała 3:2 swoich kolegów z kadry B po ciężkim boju w piątkowym meczu otwierającym Tournoi de France, turniej rozgrywany we francuskiej Dunkierce. W drugim spotkaniu Hiszpania uległa Brazylii 0:3.

Po wydarciu zwycięstwa w pierwszym secie (30:28), reprezentacja A przegrała dwie następne partie w takim samym stosunku (20:25, 20:25). W porę jednak przebudziła się wygrywając kolejne sety (25:22, 15:10) i w rezultacie całe spotkanie. Wynik jednak nie jest tu najważniejszą sprawą, gdyż liczy się przede wszystkim przygotowanie się do czekających Francuzów rozgrywek Ligi Światowej i kwalifikacji do Mistrzostw Świata.

Żadna z tych drużyn nie jest ważniejsza od tej drugiej i być może pomiędzy meczami będą następować pomiędzy nimi zmiany w ich składach – powiedział przed rozpoczęciem turnieju Philippe Blain , szkoleniowiec „Trójkolorowych”.

Wśród 24 zawodników powołanych na ten turniej brakuje Loïc Le Marrec i Oliver Kieffer , którzy dostali wolne i założą koszulki w barwach narodowych dopiero na Ligę Światową. Wśród nieobecnych jest także Stéphane Antiga , który będzie odpoczywać aż do sierpnia. Przyjmujący aktualnego mistrza Polski wróci do kadry dopiero na turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata, który odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia w Polsce.

Francja A – Francja B 3:2

(30:28, 20:25, 20:25, 25:22, 15:10)

W drugim rozgrywanym wczoraj meczu Brazylia bez problemu rozprawiła się z Hiszpanią, wygrywając 3:0. Po porażce w pierwszym, najbardziej zaciętym secie, podopieczni Julio Velasco w dwóch kolejnych partiach nie postawili przeciwnikowi większego oporu. Dla graczy z Półwyspu Iberyjskiego, ten turniej jest ostatnią okazją do przygotowań przed rozpoczynającymi się w piątek za tydzień rozgrywkami Ligi Europejskiej.

Brazylia – Hiszpania 3:0

(27:25, 25:20, 25:18)

źródło: inf. własna, L'equipe