Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Rzeszowianie w mistrzowskiej koronie

MP kadetów: Rzeszowianie w mistrzowskiej koronie

rozgrywki młodzieżowe

W finałowym meczu MP kadetów młodzi siatkarze Resovii pokonali Czarnych Radom 3:1. Tym samym mistrzowska, siatkarska korona pojedzie w tym sezonie do Rzeszowa.

Niezwykle emocjonujące było najważniejsze spotkanie ostatniego dnia turnieju. W pierwszym secie lepiej spisywali się radomianie, którzy szybko zbudowali wysoką przewagę nad rywalem. Ostatecznie wyniosła ona aż dziewięć oczek (25:16). Równie dobrze Czarni rozpoczęli partię kolejną. Ich dominacja zakończyła się wraz ze zdobyciem przez rzeszowian czterech punktów w jednym ustawieniu (16:14). Mimo, że radomianom udało się na chwilę wyrównać stan rywalizacji, to ich przeciwnicy cieszyli się ze zwycięstwa 25:20. Znajdujący się na fali wznoszącej podopieczni Artura Łozy od mocnego uderzenia rozpoczęli seta trzeciego. Ich przewaga oscylowała pomiędzy pięcioma punktami i utrzymywała się niemal przez całą partię (25:21). Czwarta i zarazem ostatnia odsłona spotkania do stanu 12:12 charakteryzowała się wyrównaną walką przeciwników. Wtedy to jednak Resovia ponownie dziś zdobyła kilka punktów w jednym ustawieniu (tym razem trzy) – 15:12, a po chwili prowadziła już 18:14. Czarni straty jednak odrobili, doprowadzając tym samym do zaciętej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowali rzeszowianie i to oni mogli cieszyć się ze złotych medali Mistrzostw Polski.

Zawodnikiem meczu wybrano Filipa Płonkę (Resovia Rzeszów).

Resovia Rzeszów – Czarni Radom 3:1

(16:25, 25:20, 25:21, 25:23)

Resovia: Długosz, Durski, Bońkowski, Świst, Peszko, Płonka, Głód (libero)

Czarni: Gonciarz, Pszenny, Ostrowski, Wachnik, Michalski, Skwarek, Filipowicz (libero) oraz Bucki i Grzechnik

Spotkanie o brązowy medal rozegrane pomiędzy ekipami z Jastrzębia i Warszawy zakończyło się zwycięstwem zawodników ze Śląska 3:1. Początek seta pierwszego był jednym z najbardziej wyrównanych fragmentów spotkania. Drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 21:21. Wtedy to cztery oczka w jednym ustawieniu zdobyli jastrzębianie, co pozwoliło im na zwycięstwo 25:21. Kolejny set również padł łupem podopiecznych Bogdana Szczebaka, którzy tym razem prowadzili niemal od początku i wygrali 25:19. Od pierwszych akcji partii piątej warszawianie rozpoczęli budowanie przewagi nad rywalem. Nie pozwalający rywalowi na przejęcie inicjatywy doprowadzili do zwycięstwa 25:19. Zupełnie inaczej przebiegała odsłona kolejna. W niej to Metro znów znalazło się w roli odrabiającego straty. Choć udało im się zremisować w końcówce (21:21), to jastrzębianie postawili przysłowiową „kropkę nad i” oraz wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Polski Kadetów.

Zawodnikiem spotkania wybrano Damiana Dobosza (Jastrzębie Borynia).

KS Jastrzębie Borynia – KS Metro Warszawa 3:1

(25:21, 25:19, 19:25, 25:23)

Jastrzębie: Sprawka, Wanat, Dobosz, Banasiak, Wilk, Niesporek, Kukuczka (libero) oraz Osman, Zaputowicz, Radomski, Ziajka i Świstak

Metro: Zacharski, Boniecki, Skwarek, Grunt, Zając, Kubak, Olenderek (libero) oraz Markiewicz, Nowosadko, Rembecki i Prusik

W meczu, którego stawką było piąte miejsce w turnieju, gospodarze ponownie ulegli Skrze Bełchatów. Pierwszy set spotkania zdecydowanie należał do częstochowian, którzy od remisu 12:12 rozpoczęli budowanie przewagi nad rywalem(17:12), dzięki czemu z łatwością wygrali 25:17. Kolejna odsłona spotkania była bardziej wyrównana, bowiem do stanu 18:18 toczyła się walka punkt za punkt. W końcówce jednak inicjatywę przejął zespół gości, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo do 22. Partie następne cechowały się już lepszą grą bełchatowian, którzy bardzo szybko zapewniali sobie bezpieczną przewagę nad przeciwnikami, co pozwoliło im na pokonanie ich kolejno do 23 i 21.

Zawodnikiem meczu wybrano Pawła Kozłowskiego (Skra Bełchatów).

Skra Bełchatów – Delic Pol Częstochowa 3:1

(17:25, 25:22, 25:23, 25:21)

Delic-Pol: Andrzejewski, Szadkowski, Kowalski T., Dankowski, Modzelewski, Kaczyński, Bik (libero) oraz Grajoszek, Strubbe i Popik

Skra: Cieślak, Koźmiński, Górski, Kozłowski, Maćkowiak, Pacholak, Dembiec (libero) oraz Tokarczyk

Tylko trzech setów potrzebowali wrocławianie na zapewnienie sobie siódmego miejsca w Mistrzostwach Polski Kadetów. Niemal przez całego pierwszego seta trwała wyrównana walka obydwu zespołów. Dopiero w końcówce Gwardziści zapewnili sobie zwycięstwo 25:22. Choć podobnym wynikiem zakończyła się partia następna, przebiegała ona zupełnie inaczej. Kędzierzynianie przez większość seta prowadzili, a ich rywale doprowadzili do remisu 21:21. Ponownie wrocławianie zaprezentowali się lepiej w ostatnich akcjach, dzięki czemu znów wygrali 25:22. Znacznie bardziej zacięta była końcówka ostatniego seta spotkania. Prowadzący 24:21 podopieczni Michała Chadały stracili trzy punkty w jednym ustawieniu (24:24), a ich rywale doprowadzili do gry punkt za punkt. Ostatecznie, górą byli wrocławianie, którzy zapisali na swoim koncie 30 oczek, przy 28 rywali.

Zawodnikiem meczu wybrano Łukasza Lubaczewskiego (Gwardia Wrocław).

MMKS Kędzierzyn-Koźle – Gwardia Wrocław 0:3

(22:25, 22:25, 28:30)

Gwardia: Lubaczewski, Dzięciołowski, Dmuch, Gniewek, Superlak, Stachowiak, Wąsowicz (libero)

MMKS: Bębenek, Łapszyński, Pizuński, Wojciechowski, Czumałowski, Wilga, Suszek (libero)