Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Sparta Warszawa i Gedania Gdańsk w finale

MP kadetek: Sparta Warszawa i Gedania Gdańsk w finale

rozgrywki młodzieżowe

Drużyny, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach, zwyciężały w półfinałach. Sparta Warszawa i Gedania Gdańsk zagrają w niedzielnym finale MP kadetek.

W sobotę rozpoczęła się w Krzanowicach faza finałowa mistrzostw Polski kadetek. W trzech z czterech spotkań o wyniku rozstrzygał tie-break.

W meczach o miejsca 5-8 gospodynie turnieju mimo prowadzenia 2:0 uległy UKs MOS Opole 2:3. Wrocławska Gwardia przegrała z MKS V LO Rzeszów w takim samym stosunku.

mecze o miejsca 5-8

Gwardia Wrocław - MKS V LO Rzeszów 2:3
(20:25, 25:17, 22:25, 25:19, 6:15)
UKS MOS Opole - UKS Krzanowice 3:2
(15:25, 18:25, 25:23, 25:15, 15:11)

Wiele emocji przyniosły spotkania półfinałowe. Zespół Aluprofu Bielsko-Biała z kompletem zwycięstw na koncie rozbił Spartę Warszawa w pierwszym secie do 14. Kolejne dwie partie padły jednak łupem warszawianek, a po dramatycznej końcówce w czwartym secie (26:24) to zawodniczki ze stolicy mogły cieszyć się z awansu do finału.

Również drugi półfinał padł łupem drużyny, które w swojej grupie zajęła drugie miejsce. Gedania Gdańsk pokonała niezwykle silny zespół bydgoskiego Pałacu 3:2 i jutro zagra ze Spartą w finale mistrzostw Polski.

mecze o miejsca 1-4

Aluprof Bielsko-Biała - Sparta Warszawa 1:3
(25:14, 19:25, 19:25, 24:26)
Gedania Gdańsk - Pałac Bydgoszcz 3:2
(25:13, 19:25, 25:23, 11:25, 15:10)