Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Portugalczycy i Grecy na czele

Kwal. do MŚ 2010: Portugalczycy i Grecy na czele

x - [stare] FIVB

W Portugalii trwa męski turniej kwalifikacyjny II rundy do Mistrzostw Świata 2010. Po trzech dniach na czele znajduje się reprezentacja Grecji, która dzięki zwycięstwu nad Rumunią, przeskoczyła Portugalię.

Grecy po dwóch porażkach w końcu odnaleźli swój rytm gry i zwyciężyli Duńczyków 3:0, choć w pierwszym secie musieli się mocno natrudzić i utrzymać nerwy na wodzy. 13 punktów dla duńskiej ekipy zdobył Mads H. Ditlevsen. Dla Greków 16 „oczek” zdobył Theoklitos Karipidis.

Trzeci dzień rywalizacji był z kolei pechowy dla gospodarzy, którzy ulegli Rumunom 0:3. Mimo to mecz był zacięty i w każdym secie dochodziło do ciekawej końcówki. Wśród Portugalczyków najlepszy był Valdir Sequeira, który zdobył 18 punktów. W ekipie rumuńskiej najlepiej punktował Adrian Radu Gontariu – 16.

Dzisiejszy dzień od zwycięstwa rozpoczęli Słoweńcy. Wygrali z ekipą duńską bez straty seta, choć spotkanie nie było jednostronne. 14 „oczek” dla ekipy Słowenii zdobył Mitja Gasparini. Kristian F. Knudsen też zdobył 14 „oczek”.

Spotkanie Greków i Rumunów było bardzo zacięte. Trwało aż pięć setów, z których dwa kończyły się grą na przewagi. Dzięki zwycięstwu Grecy prowadzą w tabeli turnieju. Dla Greków najwięcej punktowali Nikolaos Roumeliotis – 31 oraz Theoklitos Karipidis – 24. W ekipie rumuńskiej 24 „oczka” zdobył Adrian Radu Gontariu.