Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Finowie na prowadzeniu w czeskim turnieju

Kwal. do MŚ 2010: Finowie na prowadzeniu w czeskim turnieju

x - [stare] FIVB

Czwarty dzień trwa rywalizacja w turnieju kwalifikacyjnym mężczyzn do Mistrzostw Świata 2010. O awans do III rundy walczy pięć ekip. Na czele tabli wysunęli się Finowie, którzy pokonali dziś Belgów 3:0.

W piątek siatkarze Finlandii odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali 3:0 ekipę Ukrainy. Bardzo wyrównane były dwie pierwsze partie, w trzeciej Finowie zagrali już bardzo pewnie i wygrali 25:20. Dla Ukrainy 10 punktów zdobył Andrii Diachkov, zaś dla Finów 14 „oczek” wywalczył Olli Kunnari.

Aż pięć setów trwało z kolei spotkanie pomiędzy Belgami a Czechami. Aż cztery rozgrywane były na przewagi, siatkarze obu ekip musieli zachować dużo zimnej krwi. Także w tie-breaku było wiele nerwów, jednak ostatecznie górą byli gospodarze. Dla Belgów aż 24 punkty zdobył Christophe Hoho. Wśród Czechów najwięcej „oczek” zdobył David Konecny. Zanotował on aż 35 punktów.

Dziś Finowie kontynuowali dobrą passę i pokonali Belgów 3:0. Tylko w pierwszym secie Belgowie grali na tym samym poziomie co rywale. Później Finowie o wiele wyraźniej kontrolowali przebieg gry i zwyciężyły do 18 i 16. Wśród zwycięzców najlepiej wypadł Olli-Pekka Ojansivu, zdobywca 13 punktów. W ekipie belgijskiej 13 „oczek” zanotował Gert Van Walle.

W drugim dzisiejszym meczu Czarnogórcy pokonali zespół Ukrainy 3:1. Było to pierwsze zwycięstwo tego zespołu podczas turnieju w Czechach. Trzeba jednak przyznać, że pierwsze dwa sety były wyrównane do samego końca, a o wyniku zadecydowało kilka ostatnich piłek. W trzeciej partii dominowali Ukraińcy, jednak trwało to tylko jednego seta. Czwarta partia okazała się ostatnią, gdyż Czarnogórcy zdołali wywalczyć kilka punktów przewagi, które utrzymali do samego końca. Aż 24 punkty w ekipie Czarnogóry zdobył Mladen Majdak. Wśród Ukraińców po 16 „oczek” zdobyli Andrii Diachkov i Mykola Rudnytskyy.