Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: W Mysłowicach już bez Polaków

WT: W Mysłowicach już bez Polaków

Mysłowice

Ostatnia polska para, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, przegrała w swoim trzecim meczu z Brazylijczykami Marcio/Fabio. Wczoraj swój udział zakończyły dwie inne polskie pary.

Początek spotkania układał się dobrze dla naszej dwójki. Wyrównana gra łeb w łeb trwała do połowy seta, a Mariusz z Grzegorzem stanowili równorzędnych przeciwników dla rozstawionej z numerem ósmym pary brazylijskiej. W jednym momencie dobra gra Polaków nie przynosiła większych efektów. Więcej lżejszych i kombinowanych przebić to tylko woda na młyn dla doświadczonych graczy z Brazylii. Brak skuteczności w ataku przełożył się na wynik i duet Fijałek/Prudel uległ w pierwszej odsłonie spotkania 16:21.

Polacy dobrze rozpoczęli seta drugiego. Wyrównana gra trwała do połowy partii. Dobrze w bloku radził sobie Prudel. Nie zawodziła zagrywka Polaków. Jednak z akcji na akcję coraz lepiej spisywali się goście, którzy stopniowo powiększali przewagę (16:13, 19:15). Polakom nie udało się już dogonić przeciwników i przegrali podobnie jak w secie pierwszym 16:21.

Spodziewaliśmy się, że z Brazylijczykami nie będzie łatwo wygrać, bo to bardzo trudni przeciwnicy. W dzisiejszym spotkaniu rywale popełniali bardzo mało błędów i praktycznie kończyli wszystkie ataki. Jak odskoczyli nam na kilka punktów, nie byliśmy już w stanie odrobić strat – skomentował spotkanie Grzegorz Fijałek.

Na pewno zagraliśmy poniżej oczekiwań, zarówno swoich jak i kibiców. W tym sezonie prawie na każdym turnieju wygrywamy tylko po jednym meczu, zajmujemy przedostatnie miejsce, co nie jest satysfakcjonujące. Z drugiej jednak strony trzeba podkreślić, że obsada tego turnieju była bardzo silna, bo prawie wszystkie najlepsze pary przyjechały do Mysłowic. Cieszymy się, że cały jesteśmy w tej czołówce, jeździmy na wszystkie turnieje, zbieramy doświadczenie. Mam nadzieję, że za jakiś czas zaprocentuje to tym, że będziemy zajmować na World Tour’ach wyższe lokaty – podkreślił polski zawodnik.

Fijałek/Prudel – Marcio/Fabio 0:2

(16:21, 16:21)

źródło: inf. prasowa, inf. własna