Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Reinder Nummerdor: Pogoda nas nie rozpieszcza

Reinder Nummerdor: Pogoda nas nie rozpieszcza

fot. archiwum

W zakończonym niedawno meczu pomiędzy parami Erdmann/Windscheif i Nummerdor/Schuil, wygrali Holendrzy. Nummerdor podkreśla jednak, że mecz nie był łatwy.

Mecz nie należał do łatwych – powiedział po spotkaniu Holender. – Nie znaliśmy przeciwników przed spotkaniem. Są młodymi graczami, którzy jak wiemy, często są nieobliczalni. Grają bardzo dobrze taktycznie. Dopiero kiedy wraz z moim partnerem zmieniliśmy nasz styl gry, rozgryźliśmy ich – zdradza klucz do zwycięstwa w tym spotkaniu. Holendrzy wygrali 2:0, oddając rywalom 15 i 18 punktów w poszczególnych partiach. Dzięki temu zwycięstwu zagrają o wyższe miejsce w turnieju (w drugiej rundzie ulegli amerykańskiej parze Jennings-Fuerbringer). W następnej rundzie na Holendrów czeka austriacka para Gosch-Horst, która zwyciężyła 2:0 Australijczyków Boehm-McHugh.

 

32 – letni zawodnik po raz pierwszy przyjechał na turniej World Tour do Polski. – Jestem pierwszy raz w Mysłowicach i nie mogę powiedzieć o mieście złego słowa – chwali śląskie miasto. Jednak po chwili dodał: – Tym bardziej, że go jeszcze nie widziałem po czym wybuchnął śmiechem. – Organizacja również stoi na wysokim poziomie, co jest ważne dla każdego zawodnika. 

Od rana w Mysłowicach pada deszcz, a aktualnie jest strasznie zimno. Zawodnicy nie są przyzwyczajeni do takich warunków. – Dziś pogoda rzeczywiście nas nie rozpieszcza. Jest po prostu… – i tutaj holenderski zawodnik ze śmiechem użył brzydkiego słowa. – Od początku turnieju było tutaj ładnie, a dziś warunki uległy diametralnym zmianom. Jednak musimy grać podczas każdej pogody, bo jesteśmy profesjonalistami – zakończył swoją wypowiedź.

 

Erdmann/indscheif – Nummerdor/Schuil 0:2

(15:21, 18:21)

 

*Rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved