Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nowe siatkarki coraz bliżej Budowlanych Łódź

Nowe siatkarki coraz bliżej Budowlanych Łódź

fot. archiwum

W poniedziałek zawodniczki Organiki Budowlanych spotkają się na pierwszych zajęciach z nowym trenerem Wiesławem Popikiem. Cztery z nich prawdopodobnie pożegnają się z łódzką drużyną.

W czwartek szefowie klubu mają podpisać umowy z dwiema dużymi firmami (jedna z nich znajdzie się w nazwie drużyny). – Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to naprawdę uda nam się stworzyć bardzo silną drużynę – mówi Marcin Chudzik, menedżer Organiki.

 

Jak nieoficjalnie wiadomo, z drużyn ekstraklasy tylko Muszyniance i niemal w 100 proc. Aluprofowi Bielsko-Biała udało się jak do tej pory zamknąć budżet na następny sezon. Jak powiedział jeden z działaczy Organiki, budżet łódzkiego klubu jest już porównywalny do reszty zespołów PlusLigi. Co jednak z nowymi zawodniczkami, które miały wzmocnić beniaminka ekstraklasy? – Zapewniam, że cały czas jesteśmy z nimi w kontakcie i mam nadzieję, że już w następnym tygodniu z kilkoma z nich podpiszemy kontrakty – twierdzi Chudzik. 

Prawdopodobnie jedną z nich będzie mierząca 187 cm Dominika Koczorowska, reprezentantka Polski kadry B. – Jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji, ale nie ukrywam, że jestem bardzo blisko przejścia do Organiki – mówi Koczorowska.

 

Oprócz nowej środkowej działacze szukają także rozgrywającej. Działacze łódzkiego klubu interesują się Janą Sawoczkiną z Gedanii Żukowo, ale transfer Ukrainki do Łodzi ze względu na jej problemy osobiste nieco się oddalił.

 

Cały czas nie upadł pomysł sprowadzenia do Organiki Brazylijki Michely Teixeiry i Joanny Kaczor, która nie przedłużyła umowy z Muszynianką. – Temat jest wciąż aktualny i nie jest wykluczone, że w przyszłym sezonie będę występowała w Łodzi – przyznaje 24-letnia reprezentantka Polski.

 

Za to w niedzielę o północy aż czterem zawodniczkom kończą się kontrakty: Kindze Baran, Karolinie Wiśniewskiej, Agnieszce Wołoszyn oraz Marcie Wankiewicz. I wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek wszystkie pożegnają się z Organiką. – Nowy trener drużyny uznał, że te cztery zawodniczki nie pasują mu do koncepcji – twierdzi Chudzik. – W poniedziałek przeprowadzimy jednak ze szkoleniowcem rozmowy z dziewczynami i zastanowimy się, co dalej. Na pewno jednym z rozwiązań są występy tych siatkarek w pierwszoligowej Jedynce Aleksandrów, która niedługo ma się stać naszą filią. Wtedy cały czas będą naszymi zawodniczkami.

 

Ale wcale tak nie musi być, bo te siatkarki, oprócz Wankiewicz, mają też inne propozycje. Jak udało nam się dowiedzieć, Baran dostała bowiem oferty ze Stali Mielec, Calisii i trzech klubów z zaplecza ekstraklasy. Z kolei Wołoszyn zainteresowały się AZS Białystok i Farmutil Piła. Pozostała jeszcze Wiśniewska, która ma ofertę z Gedanii.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved