Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Casey Jennings: Jestem spoko gość!

Casey Jennings: Jestem spoko gość!

fot. archiwum

Para z USA, Jennings/Fuerbringer wygrała w trzeciej rundzie mysłowickiego World Tour z Brazylijczykami, Ricardo i Emanuelem. Po meczu udało się nam porozmawiać z Caseyem Jenningsem.

Para idoli wielu kibiców siatkówki plażowej na świecie, Brazylijczycy Ricardo i Emanuel odnieśli niespodziewaną porażkę z Amerykanami, Jennings/Fuerbringer. Był to zdecydowanie najładniejszy i najefektywniejszy mecz do tej pory w mysłowickim turnieju. Podobnego zdania jest Casey Jennings, jeden z bohaterów spotkania: – Gra była bardzo zacięta. Graliśmy trzy, czy cztery razy przeciwko tej parze z Brazylii. Nigdy nie udało nam się wygrać. Daliśmy z siebie wszystko i to jeszcze bardziej cieszy, że przełamaliśmy tę passę Ricardo i Emanuela.

 

Spotkanie trwało ponad godzinę. To dość nietypowe jak na dwusetowy mecz. Pierwszy set zakończył się wynikiem aż 27:25, a drugiego Amerykanie wygrali 25:23. Zatem o zwycięstwo w obu odsłonach pary grały na przewagi. – Nie było ani chwili odpoczynku – podkreśla Jennings. – Musieliśmy grać >>na maksa<< przez całe spotkanie, co oczywiście nie jest łatwe. 

Jennings przy okazji meczu robi małe show dla dzieci podających piłki. Zawsze odrzuca im piłkę, aby podały mu jeszcze raz. Nawiązuje też często z nimi kontakt wzrokowy, a po meczu każdemu osobiście dziękuje. – Chciałbym im w ten sposób pokazać, że również są ważni dla całego widowiska siatkarskiego – mówi Casey. – Robią to wszystko za darmo i poświęcają swój czas, dlatego w ten sposób tak jakby im za to dziękuję. Chcę ich po prostu włączyć w mecz, bo zawody to nie tylko zawodnicy – podkreśla. – To również cała oprawa wokół spotkania. Kiedy zasugerowałem, że to bardzo miły gest z jego strony, Jennings odparł: – Bo ja jestem spoko gość! – uśmiechając się, zakończył swoją wypowiedź.

 

Jennings/Fuerbringer – Ricardo/Emanuel 2:0

(27:25, 24:22)

 

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved