Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mysłowice: Fijałek/Prudel przegrali spotkanie z Niemcami

WT Mysłowice: Fijałek/Prudel przegrali spotkanie z Niemcami

Mysłowice

Pierwszą porażkę, w drugim spotkaniu World Tour Mysłowice poniosła polska para Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel. Pogromcami Polaków okazał się znany duet z Niemiec Klemperer/Koreng.

Początek spotkania to wyrównana walka obu zespołów. Dopiero przy stanie 6:6, niemiecka para odskoczyła na trzy oczka i zaczęła kontrolować grę. Polski duet popełniał zbyt wielką ilość błędów własnych, zwłaszcza w zagrywce i nie był w stanie dogonić rywali. Set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszych sąsiadów 21:14.

Druga partia przebiegała podobnie do poprzedniej, z tym że od pierwszej piłki to raczej niemiecka para wiodła prym i szybko osiągnęła przewagę czterech punktów (10:6). Nasi reprezentanci próbowali zniwelować tą różnicę, jednak kolejne własne błędy, a zwłaszcza znakomite obrony duetu niemieckiego powiększały przewagę rywali do sześciu oczek. Ostatecznie set zakończył się porażką pary Fijałek/Prudel 16:21, a cały mecz nasi reprezentanci przegrali 0:2.

Rywalami Polaków w kolejnym spotkaniu będą pogromcy pary Kądzioła/Szałankiewicz, Brazylijczycy Marcio/Fabio. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Klemperer/Koreng – Fijałek/Prudel 2:0

(21:14, 21:16)

Zdawaliśmy sobie sprawę, że Niemcy to zawodnicy z o wiele wyższej półki niż Wenezuelczycy, prezentujący naprawdę wysoki poziom. Staraliśmy się walczyć, dorównać im kroku, ale niestety zabrakło nam trochę szczęścia. Nie mogliśmy ustrzelić przeciwników zagrywką, a im wszystko wchodziło. Cóż, tak już w sporcie bywa – powiedział po spotkaniu Mariusz Prudel.

W kolejnej rundzie przeciwnikami podopiecznych Sławomira Roberta będą Brazylijczycy Marcio Araujo/Fabio Luiz, którzy wyeliminowali z turnieju Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza.

Postaramy się o jak najlepszy wynik w tym spotkaniu, choć będzie to na pewno ciężki pojedynek. Przeanalizujemy wieczorem, jak zagrali w spotkaniu przeciwko Michałowi i Jakubowi i postaramy się wyciągnąć wnioski. Będziemy się starali, ale mamy świadomość, że „Brazylijczycy to Brazylijczycy” i łatwo o zwycięstwo nie będzie – podkreślił Prudel.

Zakończył się pierwszy dzień turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour Mysłowice 2009 Open. W drugiej rundzie porażki doznała jedyna polska para Fijałek/Prudel.

W najciekawszym meczu II rundy holenderska para Nummerdor/Schuil uległa w dwóch setach Amerykanom Jennings/Fuerbringer. Drugie zwycięstwa odniosły brazylijskie pary Harley/Alison oraz Ricardo/Emanuel. Ważny mecz z parą Geor/Gia wygrali Rosjanie Kolodinsky/Barsouk.

Największą niespodziankę zanotowano w ostatnim czwartkowym spotkaniu. Słynni Brazylijczycy Cunha/ Pedro przegrali po tie-break’u z amerykańską parą Gibb/Rosenthal. Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, lecz trzeci set to popis Amerykanów, którzy wygrali 15:8.

Dzisiejszy dzień przyniósł wiele emocji kibicom zgromadzonym w Parku Słupna. Najlepsze pary świata zagrały pierwsze dwa spotkania. Wiemy już kto w jakiej jest dyspozycji i kto będzie się liczył w walce o najwyższe lokaty. Wielkich emocji, niesamowitych wrażeń, a przede wszystkim fantastycznej siatkówki nie zabraknie również jutro, podczas drugiego dnia turnieju głównego. Tym bardziej, że na placu boju nadal pozostają Polacy, Mariusz Prudel/Grzegorz Fijałek.