Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mysłowice: Dwie polskie pary przegrały w 1. rundzie

WT Mysłowice: Dwie polskie pary przegrały w 1. rundzie

Mysłowice

Dwie polskie pary - Damian Wojtasik z Markiem Leźnickim i Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem - musiały pogodzić się z goryczą porażki już w pierwszej rundzie turnieju głównego.

Startująca z dziką kartą para Wojtasik/Leźnicki, zmierzyła się z rozstawionym z numerem 1. duetem Harley/Alison. Brazylijczycy nie dali najmniejszych szans Polakom, a mecz przebiegał praktycznie bez historii. Rywale wygrali zdecydowanie 2:0 w setach do 12 i 13. Polski zespół próbował nawiązać w drugim secie walkę z liderami światowego rankingu, jednak ostatecznie Brazylijczycy nie dali dojść do głosu Polakom. W swoim drugim spotkaniu zmierzą się z czeską parą Biza/Rotrekl, która uległa w pierwszym spotkaniu estońskiej parze Kais/Vestik również 2:0. Aby grać dalej, Polacy muszą to spotkanie wygrać.

Harley/Alison – Wojtasik/Leźnicki 2:0

(21:12, 21:13)

Druga polska para Kądzioła/Szałankiewicz nie dała rady holenderskiej drużynie Boersma/Paulides i po walce przegrała 1:2. Początek pierwszej partii to wyrównana walka, lecz niestety, tylko do stanu 13:14, później do głosu doszli Holendrzy, którzy zbudowali przewagę i nie wypuścili już jej do końca, nie dając szans Polakom na odrobienie strat. Set zakończył się wynikiem 15:21. Wielkie emocje towarzyszyły kibicom w Parku Słupna podczas drugiej odsłony. Początek należał do gości, którzy szybko objęli przewagę i utrzymywali ją aż do stanu 16:11. Wtedy, dzięki dobrym obronom Michała Kądzioły i mocnym serwisom Jakuba Szałankiewicza, Polacy doprowadzili do remisu po 17. Końcówka to walka punkt za punkt, zakończona happyendem dla Polaków (21:19). Tie-break niestety był lustrzanym odbiciem pierwszej partii. Holendrzy objęli prowadzenie 3:0, mimo ze Polacy dogonili rywali (3:3), nie byli w stanie w dalszej części seta dogonić rozpędzonych rywali. Ostatecznie set zakończył się porażką polskiej pary 10:15 a w całym spotkaniu 1:2.

Polski duet mistrzów świata juniorów, nie miał też szczęścia jeśli chodzi o rywala w kolejnym spotkaniu. W pierwszym meczu sensacyjnej porażki doznała para Marcio/Fabio, która przegrała z Łotyszami Samoilovs/Sorokins 0:2 i to właśnie Brazylijczycy będą przeciwnikami Polaków w drugim spotkaniu.

Kadzioła/Szalankiewicz – Boersma E./Paulides 1:2

(15:21, 21:19, 10:15)

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel rozpoczną swój mecz z Wenezuelczykami Hernandez/Fañe o godzinie 13:00.

W dotychczasowych trzech turniejach z cyklu SWATCH FIVB World Tour, pary Prudel/Fijałek oraz Kądzioła/Szałankiewicz występowali w turnieju głównym, bez wstępnych eliminacji. Zarówno w Brasilii, jak i w Shanghaju Kądzioła/Szałankiewicz uplasowali się na miejscach 17.-24., a w Rzymie sklasyfikowani byli na miejscach 25.-32. Z kolei Prudel i Fijałek w Brasilii zajęli miejsca 17.-24., w Shanghaju 13.-16., a w Rzymie 17.-24.

Nie są to wyniki, które nas satysfakcjonują, ale trzeba podkreślić, że w zeszłym sezonie w World Tourach braliśmy udział sporadycznie. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeździmy na wszystkie turnieje, jesteśmy w nieustannej podróży, przez co cykl treningowy jest nieco zaburzony. Dla chłopaków jest to coś nowego, do czego muszą przywyknąć i potrzeba na to trochę czasu – tłumaczy trener Sławomir Robert.

Przypomnijmy, że wczoraj przez kwalifikacje do turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour 2009 Mysłowice Open nie udało się przejść innym czterem polskim parom: Pełka/Lewicki, Łosiak/Kantor, Żuchowski/Janiak, Klimek/Szternel.

Choć chłopaki nie uzyskali awansu do turnieju głównego, to jednak po ich występach nie ma się czego wstydzić, bo pokazali się z naprawdę dobrej strony. Trzeba pamiętać, że większość z nich to bardzo młodzi zawodnicy, którzy dopiero „raczkują” w takich zawodach jak World Tour. Ich najważniejszym celem są w tym sezonie Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w kategoriach młodzieżowych i do tych imprez docelowo się przygotowujemy – podkreśla Sławomir Robert.

źródło: inf. prasowa, inf. własna