Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W weekend odbędzie się turniej Chełmno 2009

W weekend odbędzie się turniej Chełmno 2009

fot. archiwum

Od piątku aż do niedzieli, w halach sportowych Gimnazjum nr 1 i ZS nr 2 w Chełmnie, odbywać się będzie siatkarski turniej juniorek "Chełmno 2009". To kontynuacja wcześniejszych imprez, rozgrywanych pod nazwą Adriana i Siso Pol Cup.

W składzie uczestniczących zespołów zaszła jedna zmiana. Bydgoski Pałac zastąpi UKS „Morena” Miastko, który wielokrotnie już grał na chełmińskich parkietach. Organizatorzy, działacze Culmena Chełmno rozlosowali grupy, w których spotkają się zespoły w grach eliminacyjnych.

 

W grupie „A” (hala Gimnazjum 1 ul. Szkolna 6) zagrają TS Wisła Kraków, UKS „8” Siedlce, UKS „Morena” Miastko, Trefl Gdynia i Culmen Chełmno. W hali ZS nr 2 (Biskupia, grupa „B”) rywalizować będą zespoły Nike Ostrołęka, MUKS „Joker” Świecie, KS Czarni Słupsk, RSMS Police i UKS „Lis” Tuliszków (MOS Turek). 

Chełmiński Culmen rozpocznie turniej meczem z Moreną Miastko w piątek o godz. 15:30 w hali Gimnazjum 1. Tak zwany mecz otwarcia chełminianki rozegrają o godzinie 18:00 z krakowską Wisłą. Tuż po tym spotkaniu odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy „Chełmno 2009”, którą sponsoruje Urząd Miasta Chełmna, firma Agro-Sieć, Helvetia Furniture oraz drukarnia chełmińska.

 

Będzie to też okazja do pożegnania trzech czołowych siatkarek Culmena Katarzyny Brydy (reprezentantka Polski juniorek), Sylwii Korczak i Karoliny Przybyszewskiej. Cała trójka po prawie 10 latach gry w Chełmnie, przejdzie od nowego sezonu do innych klubów, by kontynuować naukę na studiach i grać w siatkówkę w wyższych klasach rozgrywkowych.

 

Zespoły powalczą o puchary władz samorządowych miasta i powiatu chełmińskiego. Finałowe spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę w hali Gimnazjum nr 1 o godz. 12:00. Zakończenie turnieju i wręczenie nagród około godziny 13:00.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają kibiców siatkówki na kończący turniej w sezonie 2008/2009. Wstęp we wszystkie dni w obu halach jest bezpłatny.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved