Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Reprezentacja Polski przegrała sparing z Włochami

Reprezentacja Polski przegrała sparing z Włochami

Polska

Mecz towarzyski pomiędzy drużynami reprezentacyjnymi Polski oraz Włoch zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Italii 3:0. W kolejnych dniach obydwa zespoły będą wspólnie trenować.

W pierwszym secie Włosi nieznacznie przeważali do stanu 9:7, jednak później zaczęli stopniowo powiększać prowadzenie. W połowie seta prowadzili 17:13 i tą kilkupunktową przewagę utrzymali do samego końca. Wyrównany był drugi set, w którym obie ekipy grały równo i żadna z nich nie wyszła na prowadzenie wyższe niż trzy punkty. W końcówce Polacy prowadzili 23:21, jednak gospodarze sparingu doprowadzili do remisu, a następnie wygrali 26:24. W trzeciej partii biało-czerwoni dotrzymywali kroku rywalom tylko do stanu 12:12. Później Włosi zaczęli zdobywać prowadzenie i doprowadzili bezpiecznie do zwycięstwa 25:19.

Włochy – Polska 3:0

(25:18, 26:24, 25:19)

Włochy: Sala (4 pkt.), Sintini (3), Martino (9), Fortunato (1), Gavotto (12), Savani (19), Bari (libero) oraz Parodi, Travica, Lasko, Piscopo (2) i De Togni

Polska: Bąkiewicz (8), Możdżonek (8), Jarosz (9), Bartman (5), Nowakowski (8), Łomacz (1), Ignaczak (libero) oraz Kurek (3), Ruciak, Gromadowski (2) i Woicki