Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Kadetek: Wyniki 2. dnia turnieju finałowego

MP Kadetek: Wyniki 2. dnia turnieju finałowego

rozgrywki młodzieżowe

W Krzanowicach trwa walka o Mistrzostwo Polski Kadetek. W grupie B Pałac Bydgoszcz i Sparta Warszawa wygrały już po dwa spotkania. W grupie A kolejne zwycięstwa odniosły Gedania Gdańsk i Aluprof Bielsko-Biała.

Gedania Gdańsk oraz Aluprof Bielsko-Biała wysunęły się na czele tabeli po dwóch dniach zmagań grupy A. Gedanistki zagrały dziś z Gwardią Wrocław. Rywalki nie okazały się wymagające. Siatkarki z Gdańska nie straciły nawet seta, szczególnie pewnie grając w drugiej partii, w której wygrały do 9.

Nieco trudniejsze zadanie miały siatkarki Aluprofu. Wprawdzie w pierwszym i trzecim secie bielszczanki zagrały bardzo pewnie i wygrały wysoko, jednak w drugiej i trzeciej partii nie były tak pewne swego. Szczególnie zacięty był drugi set, w którym zagrano na przewagi, a ostatecznie zwyciężyły opolanki 26:24.

Wyniki grupy A:

Gwardia Wrocław - Gedania Gdańsk 0:3
(17:25, 9:25, 16:25)

Aluprof Bielsko Biała - UKS MOS Opole 3:1
(25:12, 24:26, 25:11, 25:23)

W grupie B kolejne zwycięstwo zanotowały Pałacanki. Bez straty seta pokonały siatkarki MKS V LO Rzeszów, choć po pierwszej partii raczej nikt się tego nie spodziewał. Bydgoszczanki wygrały bowiem dopiero po walce na przewagi. W dwóch kolejnych partiach Pałacanki zagrały bardzo pewnie i dominowały od pierwszej do ostatniej akcji.

W drugim meczu gospodynie uległy Sparcie Warszawa 1:3.