Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Mimo porażki Czesi na czele tabeli

Kwal. do MŚ 2010: Mimo porażki Czesi na czele tabeli

Czechy

W czeskim mieście Liberec, już drugi dzień trwa rywalizacja w turnieju kwalifikacyjnym mężczyzn do Mistrzostw Świata 2010. O awans do III rundy walczy pięć ekip. Po pierwszym dniu zadowoleni mogą być siatkarze Ukrainy oraz Finlandii.

Finowie w pierwszym dniu turnieju pauzowali. Start mieli jednak bardzo dobry, rozpoczęli bowiem od wygranej 3:0 nad Czarnogórą. Jedynie w trzecim secie Czarnogórcy zaprezentowali grę równą Finom, zatem drużyny musiały zagrać na przewagi. Czarnogórcy mimo dobrej postawy nie zdołali rozstrzygnąć końcówki na swoją korzyść. Wśród Finów najlepiej spisali się, dobrze znani polskim kibicom, Mikko Oivanen – 18 punktów oraz Olli Kunnari – 16 punktów. Dla Czarnogóry najwięcej „oczek” zdobył Marko Bojic – 16.

Finlandia – Czarnogóra 3:0

(25:16, 25:20, 27:25)

W drugim spotkaniu gospodarze podejmowali reprezentację Ukrainy. Zespoły wygrywały sety na przemian aż do tie-breaka. W nim, po wygranej w czwartym secie, za ciosem poszli siatkarze z Ukrainy. Wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i bez większych problemów wygrali 15:10. W czeskiej ekipie najskuteczniejszy był Marek Novotny – 11 punktów, zaś wśród Ukraińców najwięcej punktów zdobył Andrii Diachkov – 21.

Czechy – Ukraina 2:3

(25:23, 20:25, 25:21, 19:25, 10:15)