Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Gospodarze zakończyli turniej na 1. miejscu

Kwal. do MŚ 2010: Gospodarze zakończyli turniej na 1. miejscu

Algieria

W Algierii zakończył się turniej kwalifikacyjny II rundy do Mistrzostw Świata 2010, z którego wszystkie zespoły awansowały do III rundy. Musiały jednak zagrać o dalsze rozstawienie. Podczas 3. dnia Algieria pokonała Nigerię 3:0.

Dzień wcześniej Algierczycy zagrali pierwsze spotkanie turnieju, bowiem w pierwszym dniu pauzowali. Turniej rozpoczęli jednak dobrze i już na starcie pokonali Marokańczyków 3:1. Po dwóch setach mieliśmy remis, jednak w dwóch kolejnych partiach przewaga gospodarzy była na tyle wysoka, że nie mieli problemów ze zwycięstwem. Najwięcej punktów dla Algierii zdobył Toufik Mahdjoubu – 21. Tyle samo „oczek” zanotował na swoim koncie Khalid Satour z Maroka.

Algieria – Maroko 3:1

(25:18, 17:25, 25:20, 25:19)

Algierczycy wygrali z Nigerią na zakończenie turnieju. Nie stracili nawet seta, jednak w trzeciej partii niewiele brakło, aby zwyciężyli Nigeryjczycy. Dla przegranej ekipy najwięcej punktów zdobył Mathew Ejeh – 18, zaś dla gospodarzy po 16 „oczek” zdobyli Mohamed Chikhi i Hichem Guemmadi.

Algieria – Nigeria 3:0

(25:13, 25:21, 28:26)